שתף קטע נבחר

דרעי: לא נשכח לנתניהו את קיצוץ הקצבאות

בראיון לאולפן ynet אומר יו"ר ש"ס כי הגזירות החדשות גרועות מאלו של פרעה: "הן גם על הנקבות וגם על הזכרים. זה נזק שאי אפשר לתקן אחר כך. זו ממשלה חסרת חמלה". לדבריו, "נתניהו נגרר, הוא לא שולט בממשלה"

"הממשלה מקיימת את ההבטחות לפגוע בעניים, במשפחות החלשות, לפגוע בחרדים. זאת ממשלה של רוע, אין בה שום טיפת חמלה. זאת ממשלה שאין לה שום זכות קיום. היא לגיטימית אבל לא מוסרית", כך תקף הבוקר (ג') יו"ר ש"ס אריה דרעי בראיון לאולפן ynet את הקיצוץ בקצבאות הילדים שנכנס לתוקף. המהלך הגורף ישפיע על כל המשפחות בישראל ועלול להגיע לכדי מאות שקלים ללא קשר להכנסת המשפחה או למספר הילדים. צפו בראיון:

 

 
דרעי שב והשווה את ממשלת נתניהו הנוכחית לממשלתו של אריאל שרון לפני עשור, בזמן שנתניהו היה שר האוצר, וגם היא פגעה בקצבאות: "זאת הייתה אותה ממשלה. רק עם האבא לפיד זיכרונו לברכה, נתניהו שר האוצר והבית היהודי בשם המפד"ל. הם עשו את אותן גזירות. אבל ברוך השם אחרי ההתנתקות הממשלה הזאת נעלמה ותנועת שינוי נכחדה. אני מקווה שגם הממשלה הזאת תחלוף מהר".

 

לטענתו ההחלטה על הקיצוץ תכניס עשרות אלפי ילדים נוספים אל מתחת לקו העוני: "זה נזק שאי אפשר לתקן אותו אחר כך. עם הילדים האלה גמרנו - יצאו מהמסלול. אין להם שום שוויון הזדמנויות בהשוואה לילדים מהרצליה. מה זאת האמירה של שר האוצר שלפיה ההורים יידעו לקחת אחריות על הילדים שלהם? איזו גאווה ושחצנות.
 
"הגזירות של לפיד ושל ממשלת נתניהו קשות יותר מפרעה. פרעה גזר על הזכרים אבל הממשלה גזרה גם על הנקבות. משמעות הגזירה שלחלק גדול מהילדים לא תהיה הזדמנות ללמוד מקצועות, לקבל השכלה נורמלית, לגדול בבית נורמלי. זאת גזירה של עוני על משפחות גדולות בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יו"ר ש"ס דרעי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים