שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יום אחרי הרקטה: "בירי הבא נחריף התגובה"
  השר אהרונוביץ', שביקר בזירת הפגיעה בקיבוץ גשר הזיו, איים על גורמים בלבנון: "כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ייפגע". בעלת הבית שניזוק: "יש הרבה בלגן"

  השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ביקר בבית בקיבוץ גשר הזיו שנפגע אתמול (יום ה') מרקטה שנורתה מלבנון, ושלח מסר חד משמעי לממשלת לבנון ולארגון הג'יהאד העולמי שאחראי לירי: "אם זה יימשך, התגובה תהיה קשה הרבה יותר". הוא התרשם מהנזק שנגרם לבית, והבהיר: "אתמול היה לנו מזל, מחר זה יכול להיות אחרת". במקביל, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כינס הערכת מצב עם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, בעקבות ירי מטח הרקטות לגליל המערבי. "מדינת ישראל רואה בממשלת לבנון אחראית למתרחש מתחומה ולא תעבור לסדר היום על כל ירי או פרובוקציה לעברה. לא נאפשר לכל גורם שהוא לשבש את חיי אזרחינו", הצהיר יעלון. ynet העביר שידור חי מהקיבוץ.

   

  עוד בערוץ החדשות:

  בת 16 נדקרה כשניסתה למנוע שוד טלפון נייד

  הודו: חמישה גברים אנסו צלמת עיתונות 

   

  "יש פה הרבה מזל", חזר השר והדגיש, "הצוותים יטפלו בנזקים ואנחנו נחזור לשגרה. ממשלת ישראל לא תאפשר ירי ופגיעה בחפים מפשע. המסר הוא ברור, כל מי שינסה לפגוע באזרחי המדינה ייפגע. תהיה תגובה ואם הם ימשיכו, תהיה תגובה הרבה יותר קשה וחריפה". 

   

  השר אהרונוביץ' בגשר הזיו    (צילום: עידו בקר)

  השר אהרונוביץ' בגשר הזיו    (צילום: עידו בקר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הנזק שנגרם בקיבוץ גשר הזיו, ביום שאחרי    (צילום: עידו בקר)

  הנזק שנגרם בקיבוץ גשר הזיו, ביום שאחרי    (צילום: עידו בקר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אהרונוביץ' הבהיר כי התקיפה של חיל האוויר הלילה מדרום לביירות השיגה את מטרתה, "והשאלה היא אם הם ימשיכו. אנחנו יודעים שאנחנו פגענו במטרות שסימנו לעצמנו והם יודעים שאנחנו יכולים להרים את רף הפגיעה. אני מקווה שהדברים האלו לא יישנו".

   

  השר ציין עוד כי הוא מצפה ממשלת לבנון לנקוט מעשה: "לא חסרים פלגים וכל מיני גורמים, אבל יש ממשלה אחת בלבנון והיא צריכה לשלוט ולא לאפשר ירי משטחה. לבנון היא מדינה ריבונית ויש בה ממשלה וצבא. יש ראש ממשלה ונשיא בלבנון והוא צריך לשלוט במה שקורה, באותם הארגונים".

   

  במועצה משדרים "עסקים כרגיל"

  קודם לכן סיפרה אנדי, בעלת הבית שנפגע אתמול, על הנזק שנגרם למבנה: "יש הרבה בלגן בעיקר. המון רסיסים בבית, זכוכיות בכל מקום. הלכה המרפסת, פרגולה, הכול. אבל תודה לאל, זה רק הבניין", היא הוסיפה, "הילדים לא פה, לא יודעים מכלום, ואני מקווה שעד שהם יחזרו הביתה יהיו כמה שפחות שאריות לכל הבלגן הזה".

   

  אנדי סיפרה שהיא עצמה גם לא הייתה בבית בזמן הפגיעה. "נסעתי אתמול למרכז, הגעתי הביתה רק עכשיו. ההורים שלי, שהיו בבית עם אחי והאחיין שלי, התקשרו להגיד שנפלה קטיושה ושיש זכוכיות ועניינים. האנשים מאוד עוזרים, תומכים ומרגיעים. אני מקווה שיהיה בסדר".

   

  ראש המועצה האזורית מטה אשר, יהודה שביט, הודה כי באזור מורגשת מתיחות, אולם זו לא צריכה להרתיע אנשים מלבקר בו. "צריך להמשיך לטייל פה, האזור הזה מדהים, הכי יפה במדינת ישראל. אנחנו מבטיחים לטפל במבקרים בצורה הכי טובה כדי שימשיכו לבוא".

   

   (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
  (צילום: אחיה ראב"ד)

   (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
  (צילום: עידו בקר)

   

  "הצבא הנחה לחזור לשגרה תוך כדי שמירה על ערנות", המשיך שביט. לדבריו, "ברגע שאתה מודיע שאתה חוזר לשגרה אז אנשים בסך הכול סומכים על המערכת הצבאית. אתמול היו לנו 90% תפוסה במקום ולא קיבלנו ביטולים שאני יודע עליהם".

   

  ניצולי השואה שבים לשיגרה

  בבית ההבראה לניצולי שואה בשבי ציון שוב אפשר היה הבוקר לשמוע את גלי הים שוב מתנפצים על החוף הסמוך, כשהשקט חזר למקום, לאחר שאמש נחתה במרכזו רקטה בקוטר 122 מילימטר.  

   

  בחדר האוכל של בית ההבראה התכנסו היום 40 הדיירים לארוחת בוקר. עם סיומה התפזרו האורחים לעיסוקיהם, מי לים ומי לטיול בנהריה, ומי ל"פרלמנט" שהוקם בחצר. "רצנו כולנו לחדר האטום", סיפרה אדית גרינפלד בת 84, והצביעה במבטה על מקל ההליכה שלה. כמו יתר האורחים בבית ההבראה, גם היא מיהרה אתמול עם השמע האזעקה אל חדר הביטחון. את המנגינה של האזעקה והפיצוץ היא מכירה כתושבת נהריה גם מ-2006. "סבלנו אז מספיק", אמרה. אתמול היא הייתה צריכה לשכנע את בתה שבאמת נפל טיל בשבי ציון. "היא לא האמינה לי שנפל פה, כי בחדשות של השעה 17:00 לא אמרו כלום", היא הסבירה.

   

  השר עם ניצולי השואה (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  השר עם ניצולי השואה(צילום: ג'ורג' גינסברג)

   (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  (צילום: ג'ורג' גינסברג)

   (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  (צילום: ג'ורג' גינסברג)

   

  בית ההבראה "צדקה בית-אל" לניצולי שואה מנוהל על ידי קבוצת אזרחים מגרמניה. ביעילות גרמנית החלו הבוקר כבר עבודות תיקון הזגוגיות וסילוק הפסולת. כשהגיע השר לבטחון פנים אהרונוביץ לביקור שקדו כמה מהאורחות, ילידות אוקראינה, על אפיית עוגות והשר החליף איתן מילים ברוסית. בחוץ, סמוך למקום נפילת הקטיושה, השר עבר לעברית ואמר: "כשהתמונות ישודרו מלבנון, תדעו מה קרה שם. המטרה הושמדה״.

   

  ובמיזוג של הלובי, הרחק מאחוזי הלחות המרקיעים שבחוץ, ישבה נטי קרויטרו, בת 82, ניצולת שואה מרומניה. "הייתה פאניקה גדולה, לא בגללי, בגלל שני הבנים שלי", היא אמרה. "בראשון לציון הייתה לנו אזעקה כשנפלה רקטה, במבצע עמוד ענ). פה האווירה הייתה שונה, פחות לחץ מאשר בראשון לציון, אמרו לנו שהכל בסדר. אבל על האישה שמנהלת את המקום ראיתי פחד. הילדים שלי לא ידעו אתמול במשך כל היום שנפל כאן טיל, ורק בבוקר הם ראו אותי בטלוויזיה".

   

  אתמול אחר הצהריים נשמעו שתי אזעקות בסביבות 16:30 ו-16:45 באזור הגליל
  המערבי, אחרי שארבע רקטות קטיושה נורו לעבר ישראל מאזור צור שבלבנון, ותושבים דיווחו על קולות נפץ. האזעקות נשמעו בין היתר בנהריה ובעכו, שם מאז מלחמת לבנון השנייה לא הופעלה אזעקת אמת.

   

  שתי רקטות התפוצצו באזורים מיושבים - האחת בקיבוץ גשר הזיו והשנייה בשבי ציון, וסוללת כיפת ברזל שנפרסה לאחרונה באזור יירטה רקטה אחת לפחות. במד"א דיווחו על שלושה נפגעי חרדה שהתפנו לבית החולים בנהריה. בנוסף טופלה בבית החולים נערה בת 14 שנפצעה קל בראשה כשנפלה בעת ריצה למקלט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו בקר
  אהרונוביץ' בביקור בגשר הזיו, היום
  צילום: עידו בקר
  מומלצים