שתף קטע נבחר

סטיב באלמר מודיע: אני מתפטר

מנכ"ל מיקרוסופט מזה 13 שנה, סטיב באלמר הודיע כי יעזוב את תפקידו בשנה הקרובה לאחר שימצא לו מחליף. בינתיים מונתה ועדה למציאת היורש

מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר הודיע במפתיע על התפטרותו, כשהוא יעזוב בפועל במהלך השנה הקרובה לאחר שימצא לו מחליף. כך פורסם בבלוג הרשמי של מיקרוסופט. "מעולם לא היה זמן מושלם לסוג המעבר הזה, אך עכשיו זהו הזמן הנכון", אמר באלמר.

 

באלמר בהשקה של ווינדוס 8 (צילום: AP) (צילום: AP)
באלמר בהשקה של ווינדוס 8(צילום: AP)

 

"יצאנו באסטרטגיה חדשה עם ארגון חדש ויש לנו צוות ניהול בכיר מדהים. בהתחלה חשבתי לתזמן את הפרישה למתי שהחברה תהיה באמצע הדרך להפוך לחברת מכשירים ושירותים. אך אנחנו צריכים מנכ"ל שיהיה כאן לתקופה ארוכה יותר בשביל הכיוון החדש הזה". בינתיים דירקטוריון החברה מינה ועדה מיוחדת שתנהל את התהליך.

 

הוועדה תנוהל על ידי ג'ון תומפסון, אחד הדירקטורים בחברה. עוד בוועדה: ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט, לשעבר ארכיטקט התוכנה הראשי והיום יו"ר החברה, יו"ר ועדת הביקורת צ'אק נוסקי ויו"ר ועדת התגמול בחברה סטיב לוקזו. על פי הודעת מיקרוסופט, הוועדה תבחן מועמדים מתוך החברה או מחוצה לה.

 

"אנחנו מתרכזים במציאת מנכ"ל חדש שיחד עם צוות ההנהגה הבכיר יתווה את המסלול של החברה, ויוציא את המתווה הזה לפועל בתעשייה כה תחרותית", אמר תומפסון. ביל גייטס, שפרש ב-2006 מתפקידו היום-יומי בחברה אמר כי "למזלנו סטיב ימשיך בתפקידו עד שהמנכ"ל החדש (שייבחר) יקבל על עצמו את התפקיד".

 

באלמר בן ה-57 הצטרף למיקרוסופט בשנת 1980, חמש שנים אחרי היווסדה, והיה המנהל העסקי של החברה, סגן נשיא לענייני מכירות ותמיכה, סגן נשיא לענייני תוכנה וסגן נשיא לענייני מכירות. בשנת 2000 התמנה למנכ"ל החברה והוביל במהלך השנים השקות של החברה, ובמרכזן את הגירסאות השונות של מערכת ההפעלה ווינדוס. על פי דיווח של פורצ'ן, באלמר לא יקבל פיצויים אבל עדיין ישאר אחד האנשים העשירים בעולם, ויחזיק 4 אחוזים ממניות החברה בשווי של 11.5 מיליארד דולר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים