שתף קטע נבחר

מרידור: תומך בשרון אך לא מצטרף לליכוד

הצהיר, כי הוא מקווה שאחרי הבחירות תקום ממשלת אחדות לאומית וטוען: הסכם השלום תלוי בשינוי בעמדות הפלסטינים

דן מרידור עצמו לא מבין על מה המהומה ומתעקש שלא חידש דבר במה שאמר אמש (ד') בערוץ הראשון על תמיכתו בשרון. ל-ynet אומר מרידור כי כרגע הצטרפותו לליכוד לא עומדת על הפרק: "אין באמירה שלי שום דבר חדש אני מעריך מאוד את ברק, אבל יש לי מחלוקת עם הקו המדיני שלו: חלוקת ירושלים והשיבה. אני מקווה שאחרי הבחירות תהיה ממשלת אחדות אמיתית. כרגע ההצטרפות שלי לליכוד לא עומדת על הפרק. התמיכה שלי היא בשרון ואין כאן עניין מפלגתי".
בראיון לערוץ אחד אמר מרידור כי "אני לא דיברתי עם שרון בזמן האחרון, אך את דעתי כבר הבעתי. בנושא המדיני אני לא יכול בשום אופן לתמוך בקו של הממשלה ואתמוך בקו ההפוך, דהיינו במר שרון. בנסיבות של העמדות הפלסטיניות האלה, אין אפשרות להביא לשלום. אפשר להביא לשלום אם הפלסטינים ישנו את עמדתם".
אחר כך מרידור שאל וענה: "האם אנו רוצים במלחמה? לא, אם הם רוצים מלחמה? אני מקווה שלא. אבל לומר שאפשר להביא שלום בלי שינוי בעמדות הפלסטיניות - אין דבר כזה, יכול להיות ששרון חושב שעצם עלייתו לשלטון, והדימוי שנוצר לישראל, יביא את הפלסטינים לשנות עמדותיהם. תראה את בגין, 30 שנה ניסתה מפלגת העבודה ולא הצליחה לעשות שלום".
ח"כ ציפי לבני (ליכוד) שמחה על הודעתו של מרידור: "זה תהליך טבעי שצפוי היה שיקרה. תהליך הפוך ממה שקרה לליכוד ב-99', כשכולם עזבו אותו. עכשיו חוזרים הביתה. מרידור משקף את קבוצת האוכלוסיה של אנשי המרכז, שהיו מוכנים לוותר כדי להגיע לשלום אבל התפכחו".
בעבודה אומרים, כי לא שמעו שינוי בדבריו של מרידור וכי הוא אומר כל הזמן את אותם דברים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. רק תומך בשרון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים