שתף קטע נבחר

'ניו יורק טיימס' יכנה את מנינג בשם צ'לסי

סוכנות הידיעות AP וה"ניו יורק טיימס" הודיעו כי יכבדו מעתה את בקשת מנינג לשינוי מין ויכנו אותה "מי שהייתה ידועה כחייל ברדלי מנינג"

אחרי ההודעה על הכוונה לעבור שינוי מין ולשנות את השם מברדלי לצ'לסי, מי שהורשעה בהדלפת בהדלפת אלפי מסמכים מסווגים לוויקיליקס זוכה להכרה מצד שניים מכלי התקשורת החשובים בעולם. מעתה ה"ניו יורק טיימס" וסוכנות הידיעות AP יכבדו את בקשת מנינג, ישתמשו בשם הנשי צ'לסי ויתייחסו למנינג כאל אישה. לפי ההנחיה שהפיצו אתמול (ג') העורכים הבכירים בשני גופי התקשורת, בתחילה תצורף לשמה ההערה "מי שהייתה מוכרת בעבר כחייל ברדלי מנינג".

 

במקביל דווח כי מנינג הביעה נכונות לשלם מכספה הפרטי עבור הטיפול ההורמונלי בכלא, בשל מחאתם של גורמים שונים בארצות הברית, שטענו שמשלם המסים אינו אמור לממן עבורה את התהליך. כמו כן, עורכי דינה הודיעו כי אין בכוונת מנינג, בינתיים, לבקש לעבור מהכלא הצבאי לגברים שבו היא מוחזקת לכלא לנשים.

 

עוד חדשות בעולם:

טרגדיה גנטית: בן 14 כלוא בגוף של בן 110

מה הסיכוי? כולם נכשלו במבחן לאוניברסיטה

אובמה ואירופה טרם החליטו לתקוף בסוריה

 

בשבוע שעבר התקשו גופי התקשורת בעולם להתמודד עם הודעת מנינג על שינוי השם הפרטי ועל התהליך להתאמת המגדר ("שינוי מין"), והם מצאו דרכים שונות לדווח על הנושא, לעיתים בכמה דרכים שונות באותו גוף תקשורת. עורכי ה"ניו יורק טיימס" וסוכנות הידיעות AP החליטו לעצור את ההתלבטויות והודיעו לעובדיהם כי מעתה עליהם להתייחס למנינג כאל צ'לסי ויוסיפו בתחילה את הציון כי היא "מי שהייתה מוכרת בעבר כחייל האמריקני ברדלי מנינג", או "שהורשעה בהדלפת מאות אלפי מסמכים מסווגים לאתר ויקיליקס ונידונה ל-35 שנות מאסר".

 

מנינג בבגדי אישה לפני המעצר (צילום: AP) (צילום: AP)
מנינג בבגדי אישה לפני המעצר(צילום: AP)

 

"סגן העורך שלנו הודיע לכל אנשי הצוות והעובדים בעיתון כי השם הפרטי של מנינג ישתנה וההתייחסות תהיה כאל אישה תחת השם צ'לסי", אמר גרג ברוק, עורך בכיר ב"ניו יורק טיימס" לבלוגר דילן ביירס מאתר החדשות האמריקני "פוליטיקו".

 

גם הנהלת סוכנות הידיעות AP שלחה הודעה בדואר האלקטרוני לעורכיה שבו הודיעה כי מעתה ואילך יש להתייחס למנינג כאל אישה בשם צ'לסי מנינג.  "לחייל לשעבר יינתנו שמות תואר נקביים, לאור הבקשה לחיות כאישה". נאמר בהודעה.

מנינג בבית המשפט (צילום: AP) (צילום: AP)
מנינג בבית המשפט(צילום: AP)
 

 

במקביל דווח כי מנינג הביעה נכונות לשלם מכספה הפרטי עבור הטיפול ההורמונלי בכלא, בשל מחאתם של גורמים שונים בארצות הברית,

שטענו שמשלם המסים אינו אמור לממן עבורה את התהליך. כמו כן, עורכי דינה הודיעו כי אין בכוונת מנינג, בינתיים, לבקש לעבור מהכלא הצבאי לגברים שבו היא מוחזקת לכלא לנשים. רשויות הצבא עוד לא הגיבו לבקשת מנינג בעניין. עורכי הדין של מנינג ציין כי הם מודעים לאפשרות שהצבא עשוי לא להיענות לבקשה ונערכים להגיש תביעה אזרחית נגד הצבא אם הבקשה תסורב. "זה פשוט יהיה הדבר הנכון", הדגיש אחד מעורכי הדין, שהזכיר כי היה זה פסיכיאטר צבאי שאיבחן את מנינג כטרנסג'נדרית. "זה יהיה כמו לתת תרופות לאדם עם לחץ דם גבוה".

 

בשבוע שעבר הודיע עורך הדין של מנינג על הרצון לשינוי השם לצ'לסי ולהתחיל טיפול הורמונלי במסגרת תהליך התאמת מגדר ("שינוי מין") יום לאחר ההרשעה בריגול ובמסירת מידע לאויב בגין הדלפת אלפי מסמכים מסווגים לוויקיליקס. לאחר ההכרעה המשפטית פרסמו עורכי הדין מכתב חרטה שני מטעם מנינג, ובו בקשת חנינה מנשיא ארה"ב, ברק אובמה. "ההחלטות שקיבלתי בשנת 2010 נבעו מדאגה לעתיד מדינתי ולעתיד העולם שבו אנחנו חיים", נכתב בבקשה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מנינג בדרך לבית המשפט
צילום: AFP
מומלצים