שתף קטע נבחר

זועבי רוצה ראשות עיר: "נצרת קורסת"

חברת הכנסת שעלתה לכותרות לאחר השתתפותה במשט שעשה דרכו לעזה, הודיעה על התמודדותה לראשות עיריית נצרת. היא קראה לשוויון מגדרי ותקפה את הנהגת העיר: "מי שלא מקורב לצלחת סובל מזלזול, הדרה ואפליה"

"אני קוראת לתושבי העיר לתמוך בי כדי לחולל את השינוי והתמורה שהם ראויים להם, למען חיים טובים יותר בעיר שכולנו אוהבים", כך פתחה הבוקר (יום ד') ח"כ חנין זועבי (בל"ד) את מסיבת העיתונאים שבה הודיעה רשמית על החלטתה להתמודד על ראשות עיריית נצרת. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם בכירים במפלגת בל"ד שתמכו במהלך.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הקבינט התכנס, תורים ארוכים לערכות מגן

עובדי הדסה חסמו את הדרך לבתי החולים  

 

זועבי סקרה בדבריה את ימי ילדותה בעיר וציינה כי היא "רוצה לשפר את המצב הקטסטרופלי בעיר". היא גם אמרה שבכוונתה לשתף פעולה עם כל מי שרוצה בפיתוח העיר. מלבד זועבי מתמודדים על התפקיד גם ראש העיר המכהן ראמז ג'ראייסי וסגן ראש העיר עלי סאלם.

 

"ברור שלמועמדותי משמעות מעבר לגבולות העיר", אמרה זועבי. "מדובר בעיר שהיא בירת הציבור הערבי, מדובר בפעם הראשונה שאישה ערבייה מתמודדת על ראשות עיר בבחירה ישירה. מדובר בחברת כנסת שהיא דמות ארצית ולא רק מקומית. האפליה זועקת לשמיים ואנחנו לא ניתן שימשיכו להתייחס אלינו ואל עירנו כאל חצר אחורית. זו המשימה שלנו, זו האחריות שלנו".

 

בהמשך התייחסה זועבי לפן המגדרי: "אני באה עם מסר של שוויון לנשים, של חברה מודרנית שוויונית, של התמקדות על מקצועיות, של מסר שנשים יכולות להיות מנהיגות מקצועיות. אמרו לי שלא יהיה נוח לשלטון כשאהיה בראשות העיר, ואני אומרת 'בסדר גמור', העיקר שיהיה נוח לתושבי העיר ושהם יממשו את זכויותיהם".  

"אפשר אחרת ואפשר לטפל בבעיות" (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
"אפשר אחרת ואפשר לטפל בבעיות"(צילום: חסן שעלאן)
 

זועבי הדגישה את הבעיות שקיימות בעיר ואמרה בהקשר זה כי "הבעיות בעיר נשארות ללא פתרון, ורק הולכות וגדלות ולא נעשה ניסיון רציני לפתור אותן. הפשע בעיר משתולל ואין מי שירסן אותו. אנשים חיים בפחד וכמי שגדלה בעיר מצבנו מעולם לא היה כל כך רע בתחום הזה. אפשר אחרת ואפשר לטפל בבעיה הזאת".

 

היא תקפה את ההנהגה הפוליטית בעיר: "תושבי העיר שאינם מקורבים לצלחת סובלים מיחס של זלזול והזנחה, הדרה ואפילו אפליה. הפרוטקציה חוגגת ואין מי שידאג לאזרח, ולא אגיד הקטן, כי כל אזרח בעיר הוא גדול ומגיע לו שירות, כבוד ויחס הגון. החזון שלי הוא עיר מודרנית, משגשגת ופורחת".

 

סעיד אחמד, תושב נצרת, התייחס לסוגיית הבחירות בעיר וציין כי "אני חושב שחנין זועבי יותר חזקה בכנסת ולא בעיריית נצרת. אני מעדיף שהיא תישאר בכנסת כי רק שם היא יכולה להגן על זכויותינו. קשה לי להאמין שהיא תמשיך בהתמודדות שלה עד הסוף".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים