שתף קטע נבחר

צפו: אב סורי פוגש בבן שחשב שמת

סרטון קורע לב מסוריה, ללא דם והרוגים. תושב זמלכא, פרבר דמשק שנפגע קשות במתקפה הכימית, חשב שבנו הפעוט נהרג, אך התברר שהילד חי. רגע הפגישה המחודשת ביניהם תועד

רגע של נחמה ושמחה בלב הזוועה. בתוך כל סרטוני הטבח וההרג המגיעים מסוריה, המקרה של אב סורי מפאתי דמשק מרטיט לב. בסרטון שהועלה השבוע ליוטיוב נראה צעיר תושב זמלכא מתאחד עם בנו הפעוט, שאותו חשב למת. העיר זמלכא, פרבר של דמשק, הייתה ממוקדי התקיפה הכימית שהמערב מאשים את המשטר הסורי בביצועה. ידוע על כ-350 שקיפחו את חייהם בהתקפה, ועל פי האופוזיציה הסורית מספרם מגיע ל-1,300.

 

אותם אב ובן היו שם כשזה קרה, אך בגלל הכאוס והמהומה איבדו זה את זה. שניהם הצליחו לשרוד את התקיפה הכימית הקשה והסרטון שהועלה על ידי גורמי אופוזיציה סוריים מתעד את המפגש המרגש ביניהם.

 

בתחילת הסרטון נראה גבר שאינו האב אוחז בפעוט, ששמו מוחמד, ובוכה. לא מן הנמנע שהוא מזהה אותו. קרוביו הנרגשים של האב ממהרים להביא אותו והוא נראה על סף התעלפות כשהוא הולך לקראת בנו. הוא פורץ בבכי, זועק "אללה אכבר" וקורא בשמו של הילד. האב קורס מעוצמת המעמד ונופל לרצפה.

 

אז נלקח הילד מהאב, כנראה למספר דקות. "השבח לאללה", אומר אחד הסובבים אותו וחבריו מסייעים לו לקום על רגליו ומושיבים אותו. לאט לאט מתחלף הבכי בחיוכים ובנשיקות.

 

האב היה על סף עילפון, והפעוט נלקח ממנו לכמה דקות ()
האב היה על סף עילפון, והפעוט נלקח ממנו לכמה דקות

האב מתאושש. בתוך המולת התקיפה, הוא איבד את בנו והיה בטוח שמת ()
האב מתאושש. בתוך המולת התקיפה, הוא איבד את בנו והיה בטוח שמת

"אבא לידך". לאחר ההתרגשות, הבכי התחלף בנשיקות וחיבוקים ()
"אבא לידך". לאחר ההתרגשות, הבכי התחלף בנשיקות וחיבוקים

 

"אבא לידך", אומר האב לבנו, פעוט חינני בחולצת משבצות ורודה, שייבב גם הוא. האב מלטף ומחבק אותו. אחד מבני המשפחה מאחל לאב הנרגש שתהיה לו "שמחה כזאת על הפנים" גם ביום החתונה של בנו. "אינשאללה אללה יאחד את כל האהובים אלה עם אלה", אומר לו בן המשפחה. הוא מאחל לבסוף: "אללה ישמור עלייך".

 

אחד מהנוכחים מתיישב ליד האב שזה הרגע זכה בבנו ומספר כי הוא איבד ככל הנראה שלושה מבני משפחתו. ייתכן שגם הם נהרגו באותה תקיפה כימית. "אינשאללה תיפגש איתם בגן עדן...והוא (בשאר אסד) ייפגש עם אש הגהנום", משיב לו אחד הנוכחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים