שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תכשיר המשפר תהליכי שיקום מוחי לאחר שבץ מוחי

   (צילום: אפרת אשל) (צילום: אפרת אשל)
  (צילום: אפרת אשל)

   

  בימים אלה אישר משרד הבריאות את שיווק כמוסות נוראייד בישראל, באמצעות חברת לבפארם הישראלית, לאחר שנמצא במחקרים כממקסם את השיקום הנוירולוגי, לחולים לאחר שבץ מוחי איסכמי (חסימתי).

   

  בניסויים קליניים על מעל 2,500 נפגעי שבץ מוחי ובהם שישה ניסויים מבוקרים על 2,015 נפגעי שבץ מוחי (למול קבוצת ביקורת אשר קבלה פלסבו, לדוג') נמצא שיפור בתהליכי השיקום והיכולת להגיע לעצמאות תפקודית.

   

  ניתוח מחקרים על 915 נפגעי שבץ מוחי שפורסם בעיתון המדעי "Cerebrovascular disease" בשנת 2013, הראה שהטיפול ב-NurAid II סמוך למועד השבץ המוחי, הביא לשיפור של 25% ביכולת המוטורית של המטופלים, נוסף על השגת עצמאות תפקודית, ביעילות הגבוהה פי 2.35 מהממוצע (כנגד קבוצת פלצבו). התוצאה הגיעה למובהקות סטטיסטית.

   

  NurAid II מבוסס על רכיבים שמקורם ברפואה הסינית, אשר נבחנו בהצלחה בניסויים קליניים ומדעיים מערביים. הטיפול ניתן באמצעות מרשם רופא, כתוספת למקסום הליכי השקום המקובלים – תרופתיים או פיזיים ע"פ הנחיית הרופא המטפל.

  לטיפול פרופיל בטיחותי גבוה עם מיעוט תופעות הלוואי. במחקרים הרבים שנעשו, לא דווח על תגובות נגד עם תרופות הניתנות בד"כ לחולים אלה (אספירין, קלופידוגרל (פלוויקס) או סטטינים).

   

  טיפול אופטימאלי ב-NurAid II הינו לשלושה חודשים ומומלץ להתחיל בטיפול מ-48 שעות לאחר האירוע ועד 6 חודשים מקרות האירוע המוחי.

   

  • כמה: 3,500 שקל לחודש של טיפול
  • איפה: להשיג עם מרשם מהרופא המטפל. האספקה לחולה או למשפחתו תהיה ישירות לבית או למוסד בו הוא מאושפז/מטופל. לפרטים נוספים

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים