שתף קטע נבחר

אז מי כאן המועמד?

בנימין נתניהו ממשיך במסעותיו למען שרון, אבל מי שאינו יודע, עשוי להתבלבל בקלות ולחשוב שנתניהו עצמו הוא שרץ לתפקיד ראש הממשלה

בנימין נתניהו אמנם הודיע על הירתמותו למירוץ של אריאל שרון לראשות הממשלה, לאחר שהתברר כי החליט לא להתמודד בעצמו, אבל מקורבי שרון פיקפקו בכך. נתניהו, אמר אחד מחברי הכנסת המקורבים לשרון, ירצה לקדם קודם כל את נתניהו, ורק אחר כך את שרון, אם בכלל.
מבלי לשפוט אם צדקו אנשי שרון, נתניהו, שהגיע שלשום (ד') לכנס בחירות בבית הכנסת הגדול בבני ברק, ברחוב רבי עקיבא, נראה כמו מישהו שרץ כבר עכשיו לראשות הממשלה. קשה היה לזהות מי המועמד האמיתי לראשות הממשלה מטעם הליכוד: בנימין נתניהו או אריאל שרון.
פעילי נתניהו מילאו את בית הכנסת בשלטים: "מחזירים את הביטחון, נתניהו". ח"כ יאיר לוי, הנציג של ש"ס במטה הבחירות של שרון, עלה לבמה ובירך את "ראש הממשלה בעבר מר בנימין נתניהו, ראש הממשלה לעתיד מר בנימין נתניהו".
גם נציג המפד"ל במטה, שאול יהלום, לא הבטיח לויאליות ארוכת טווח למועמד שרון. בדברי הפתיחה שלו אמר יהלום על נתניהו: "כולנו יודעים שההפסקה שהוא עשה היא רק זמנית, רצינו שהיא כבר תסתיים. אם ירצה השם, נראה אותו ראש הממשלה".
בנאומו לא דיבר נתניהו בשבחו של המועמד שרון, אלא בעיקר על עצמו, ועל השקפותיו נוכח המציאות האלימה במזרח התיכון. נתניהו הזהיר ש"ערפאת רוצה את תל אביב", ולחזור "לבתים שלא היו שלהם" וגם ש"הם דורשים את הרס ישראל".
הדבר הראשון שצריך לעשות, על פי נתניהו, הוא להפסיק את המו"מ. הדבר השני: להפסיק את האלימות, עניין פשוט, לשיטתו. הדבר השלישי הוא שהאלימות לא תיפסק רק לזמן קצר, אלא לזמן ממושך ו"רק אז נשקול לשבת ליד השולחן, זה יהיה שולחן נקי, שום התחייבות, שום הבנות. הסכם אוסלו מת. אנחנו חיים כאן, אבל אנחנו לא פראיירים".
ובסוף הגיעה הפואנטה: "מה שיקרה ב–6 בפברואר זה רק השלב הראשון. זו הסיבה שרציתי ועדיין אני רוצה להגיע לבחירות כלליות כדי לתת לממשלה ולראש הממשלה כוח עצום עם קואליציה מסיבית".
ביציאה נמשך מסע התמיכה בנתניהו ותומכיו חילקו פוסטרים חדשים של נתניהו. נתניהו". בדרך החוצה, עד שנעלם בשיירה המאבטחת, ליוו אותו הקריאות "הו הא מי זה בא, ראש הממשלה הבא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי כהן מגן
שרון או נתניהו. "הו הא מי זה בא"
צילום גילי כהן מגן
מומלצים