שתף קטע נבחר

מים עכורים

ניקיונם של מי הבריכות הציבוריות בעיר מוטל בספק מטריד

 

רגע לפני שסוגרים את הבריכות הציבוריות בעיר עם סיום עונת הרחצה, שורה של בדיקות פתע העלו ממצאים מטרידים. לפחות שני שלישים מ-39 הבריכות הציבוריות בעיר נרשמו עם עבירה בטיחותית חמורה אחת לפחות, החל בסולמות רופפים, חוטי חשמל ושקעים חשופים ליד מימי הבריכה, וכלה במים מזוהמים – כך מדווחת רשת החדשות NBC.

 

בבריכה ציבורית אחת במנהטן, אחוז הכלור בבריכת הילדים היה כל כך גבוה, שהפקחים פינו את הבריכה ממתרחצים בו במקום והכריזו עליה כעל מפגע בריאותי. בעיה אחרת עלתה מאופן תיעד הבדיקות של בריכות הילדים, מכיוון שעובדי מחלקת הפארקים, האחראים לבדיקת איכות המים באופן שגרתי, לא תיעדו את הבדיקות והממצאים באופן תקין. כך טענו פקחי העיריה. מתוך עשר בריכות שנבחרו באופן אקראי לביקורת דו"חות בדיקת ניקיון המים, נמצאו רק תשעה מסך כל הדו"חות חתומים באופן רשמי, מה שמעלה את השאלה האם הבדיקות בוצעו כלל.


 

 

מחלקת הפארקים הגנה על איכות המים בבריכות בהצהרה לעיתונות שלא באמת מספקת את הראיות המשכנעות שכל הצעדים הרשמיים לשמירה על ניקיון המים אכן נעשו: "בעוד אנחנו מתאמצים לשפר את איכות הבקרה האדמינסטרטיבית שלנו על הבדיקות והתיקונים שאנחנו מבצעים דרך קבע, הבריכות שלנו נותרות משאב בטוח, פתוח ומזמין לכל תושבי ניו-יורק ליהנות ממנו". אהא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים