שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גמר "המירוץ למיליון": ותודה לשד העדתי

  לא היה יותר מדי עניין בגמר הארוך להדהים של "המירוץ למיליון", כך שמה שנשאר להפקה היה ליצור דרמה על ידי הקיטוב בין מזרחים לאשכנזים: העממיקות מול זוג הצוננים. תודו שלא ממש הייתם במתח

  זה כמו הר געש, זה כמו עולם אחר, היגגה סכי – או שמא שטי – בדקות ההתחלה בדרך אל התהילה, ובאמת, כך היה. עולם שכולו טוב, שאין בו אינדיאנים אבל יש בו פיות. פיה אחת מחופשת לנשיא ארצות הברית, וחמש דקות לפני תחילת השידור, כשעם שלם עסוק בלא להיכנס לפניקה, הבהירה שהלילה לא תהיה תקיפה. מישהו במירוץ למליון אמר "יש אלוהים" ולא קיבל?

   

   

  טליה וקובי. התשובה האשכנזית לטהוניה ()
  טליה וקובי. התשובה האשכנזית לטהוניה

  הרייטינג – בחסות נשיא ארצות הברית. הדרמה והענין – בחסות השד העדתי, שכן אם היה מתח כלשהו לקראת סוף העונה הזאת, הוא התמקד בשאלה מי יזכה, בת אל ומעיין או טליה וקובי, אבל לא הם עצמם כי אם מה שתומרנו לייצג.

   

  כי בנות הדוד משני הצדדים הובלו והוסללו, תודרכו ונערכו להיות עממיקות ממשפחה חמה בלי שום נסיון בכלום לעומת זוג הצוננים המתוחכמים – ולמרבה הצער ובגלל אינטרס מובנה של ההפקה, הצגת הדרמה היתה גם דרך הקיטוב בין מזרחים לבין אשכנזים.

  מעיין ובת אל. תודרכו להיות עממיקות ממשפחה חמה ()
  מעיין ובת אל. תודרכו להיות עממיקות ממשפחה חמה

  טליה וקובי? משפחת ויצנברג הצעירה, רק אתמול התחתנו וכבר רצים לשלושת-רבעי המיליון? אקדמאים עד לשד עצמותיהם? אנשים שאומרים "אליה וקוץ בה" (טליה, בפרק הסיום) אבל לא אומרים "חיים שלי" ו"אוריגינל" גם אם יעמדו מול כיתת יורים? יותר אשכנזי מזה יש רק בשטעטל.

  משימת הסיום. פחות טובה מהעונה שעברה ()
  משימת הסיום. פחות טובה מהעונה שעברה

  והם ניצחו, ואז התברר פתאום שאשכנזים מזמן לא זכו בריאליטי (למעט תוכניות זמר ומאסטר שפית אחת), ובעצם מאז ימי שפרה קורנפלד לא נרשמו בזכרון יותר מדי כאלה, כך שטליה וקובי הם גם התשובה האשכנזית לנצחונה הטרי של טהוניה. "המירוץ למיליון" תמיד רצתה להצטייר כהפך הגמור מ"האח הגדול" והפעם באמת הצליחה.

   

  ולגופו של עניין – למרבה הצער, איו יותר מדי עניין. משימת סיום שכללה חבלים, שיווי משקל ומקווה מים מרהיב עיניים היתה טובה פחות מהפחד-אלוהים של העונה הקודמת, עם חבל מתוח בגבהים בלתי אפשריים. נסיעה בקרונית? כבר היה, גם כן בעונה הקודמת. ריקוד? תמיד יש. הגנגנם סטייל ההזוי בטייפה, בחסות המחשב המפזז? תודו שנשארתם לא ממש דהומים או מריעים בעליצות מול המסך.

   

  וכרגיל בז'אנר, היה ארוך להדהים ובלי הצדקה כלשהי, גם אם לוקחים בחשבון את הצורך לעשות כסף טוב מן הגמר. לא יתכן שהזוכים יוכרזו, והמנחה ושותפיו להפקה ימשיכו לברבר עשרים וחמש דקות תמימות אחרי כן, זמן שהספיק לאפסון המסכות בחזרה בבוידעם, שחרור המילואים המגוייסים ו"חזרה לשגרה". שגרה שאין בה, לעת עתה, לא אח גדול ולא מירוץ למיליון. אבל כבר יש אודישנים לעונות הבאות, שלא תתגעגעו יותר מדי. שגרה מבורכת. שנה טובה שתהיה, עם טלוויזיה טובה יותר מזו שסיפקו לנו יצרני הריאליטי בעונה הזאת, באמת לא חשוב מאיזו עדה ובאיזה ערוץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קובי וטליה. לא אומרים "חיים שלי"
  לאתר ההטבות
  מומלצים