שתף קטע נבחר

מאמין בן מאומן: רבבות בדרך לרבי מברסלב

החגיגה מתחילה כבר בשדה התעופה, המפעיל בימים אלה רכבת אווירית לאומן. אז מה מחפשים דתיים וחילונים הרחק מהבית בעיצומו של ראש השנה? תקווה, מחילה על חטאים - ובעיקר הרבה רוחניות נוסח ברסלב: "בכל פעם כשאני חוזר, מרגע הנחיתה - אני מתגעגע לשנה הבאה"

ידיו של יוסי אורגלוב, מנהלת תורן בנתב"ג, מלאו עבודה: 7,500 חסידי ברסלב מילאו את הטרמינל בדרך לרכבת אווירית בת 47 טיסות, הוא מונה - וזו רק המשמרת שלו. היעד? אומן, כמובן. "אלה אנשים שמטבעם שמחים", האו אומר ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "אני מניח שזו טרום-חגיגה למה שהולך להיות באומן".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

החגיגה מתחילה כבר בשדה התעופה, אך מה מושך את ההמונים לעזוב את הבית דווקא בראש השנה? "אני נוסע לאומן להראות שאני לא מפחד מכלום, ובוטח רק בהשם יתברך ובצדיק שאמר לנסוע לאומן", אומר ניר חיים. ולירון דקל מסביר כי הרבי מברסלב "הבטיח שמי שיגיע אליו בראש השנה - אפילו אם עבר על התורה עשרות ואלפי פעמים, לאל ידו לתקן את כל מה ששיחת ויצא נקי מזה העולם".

 

"הלב שלי נפתח שם", אומר חסיד אחר - ובחור צעיר בשם הלל ישראל, לא הטייפ-קאסט של הנח-נחים, אומר: "אני לא ידוע מה מושך אותי, אבל בכל פעם כשאני חוזר, מרגע הנחיתה - אני מתגעגע לשנה הבאה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"לאן נראה לך שאני נוסע?" לירון דקל
צילום: אורות
מומלצים