שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כמה שילמנו השנה על דלק במכונית המשפחתית?

  ההוצאה השנתית הממוצעת על דלק עלתה מתחילת השנה ב-600 שקלים למשפחה. וכמה אנחנו משלמים בממוצע על כל ק"מ?

  ההוצאה השנתית לדלק למכונית המשפחתית שלנו, מגיעה כעת - אחרי ההתייקרות האחרונה במחירי הדלק - ל-11,038 שקלים. סכום זה גבוה בכ-600 שקלים מהחישוב שנערך בתחילת השנה. כך עולה מעדכון תחשיב אחזקת רכב שנערך על-ידי משה וסמדר קצין מחברת "חשב".

   

  התחשיב מעלה כי אחזקת מכונית משפחתית אוטומטית עם מנוע בנפח 1.6 ליטר שצוברת בממוצע כ-15 אלף ק"מ בשנה, תעלה לנו 33,537 שקלים בשנה. בחישוב חודשי מדובר ב-2,795 שקלים, מהם 920 שקלים כהוצאה חודשית על דלק בלבד. במילים אחרות, כל קילומטר שאנו נוסעים במכונית גורע מכיסנו 2.24 שקלים, עליה של מספר אגורות לעומת התחשיב הזהה בתחילת 2013.

   

  תחשיב זה כולל גם המלצה לתשלום הוצאות אחזקת רכב על-ידי מעסיקים לעובדיהם, המשתמשים ברכבם הפרטי לצרכי עבודה. הצאת החזר ההוצאות הזו היא ברוטו, וחייבת במס על-ידי העובד לפי שעור המס השולי שבו הוא חייב. בהנחה שהמס השולי של העובד הוא 50%, ההמלצה של "חשב" היא לשלם לעובד שבשרותו מכונית משפחתית ממוצעת (1.6 ליטר אוטומטית) עומדת על 3.92 שקל לכל ק"מ. אם ברשות העובד מכונית בנפח 1.8 ליטר, התשלום המומלץ עומד על 4.39 שקלים. במכונית בנפח 2.0 ליטר יעמוד התשלום על 4.90 שקלים.

   

  במכוניות בעלות נפח מנוע קטן יותר (1.1 ליטר), ההחזר לעובד הוא 2.94 שקל לק"מ. במכונית בעלת מנוע 1.3 ליטר, המחיר עומד על 3.53 שקלים לק"מ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  כמה שילמנו השנה?
  צילום: shutterstock
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים