שתף קטע נבחר

קייהנאיקוקאוקהיהוליהיקהאונאילי? ארוך מדי

לכל איש יש שם, אולם נדמה כי מדינת הוואי שבארה"ב מסרבת להכיר בכך. שמה של ג'ניס "לוֹקלאני" קייהנאיקוקאוקהיהוליהיקהאונאילי אינו מאוית נכון ברישיון הנהיגה שלה או בתעודת התושב. הסיבה: במסמכים הרשמיים שמנפיקה הוואי יש מקום רק ל-35 אותיות, ולכן הרשויות קיצצו את האות האחרונה בשמה - ואף ויתרו על אזכור שמה הפרטי.

 

עוד סיפורים מהעולם:

צפו: חצה אגם בשחייה בתוך שקית

מי הפחדן? ארנב הושם בכלוב עם נמרים

 

לוֹקלאני הבליגה על כך במשך שנים, עד שבחודש שעבר היא עוכבה על-ידי שוטר שהקשה עליה משום ששמה הפרטי לא מופיע ברישיון הנהיגה שלה. "אמרתי לו, 'חכה רגע - זו לא אשמתי. זו אשמת המדינה שאין לי רישיון שבו השם שלי מופיעה כהלכה'", היא סיפרה.

 

לוקאני ובעלה ב-2008. גם לו היו בעיות עם הרשויות (צילום: AP) (צילום: AP)
לוקאני ובעלה ב-2008. גם לו היו בעיות עם הרשויות(צילום: AP)
 

 

לוֹקלאני בת ה-54 כתבה לראש העיר שבה היא מתגוררת בבקשת עזרה, אולם בתגובת העירייה הוסבר לה כי מערכת המחשוב של מדינת הוואי לא מאפשרת להזין שם בעל יותר מ-35 אותיות - שזה מספר האותיות שמכיל שם משפחתה לבדו.

 

לוֹקלאני קיבלה את שמה יוצא הדופן כשנישאה ב-1992 ליליד הוואי. הוא השתמש רק בשם משפחתו, ללא שם פרטי. בעלה של לוֹקלאני מת ב-2008, אולם לדברי אלמנתו, הוא סבל מבעיות דומות עם הרשויות.

 

את השם נתן לו סבו, שחשב עליו בחלום שבו גם התבשר כי ייוולד לו נכד. לשם יש

פרשנויות רבות. אחת מהן, סיפרה לוֹקלאני, גורסת כי "כאשר ישנו כאוס ובלבול, אתה האחד שתקום ותגרום לאנשים להתמקד בכיוון אחד ותוציא אותם מהכאוס". השם גם קשור למוצא של משפחת בעלה.

 

דוברת משרד התעבורה האמריקני מסרה בתגובה כי מדינת הוואי כבר פועלת להרחיב את סעיף השם במסמכים הרשמיים, ועד סוף השנה זה צפוי לאפשר הנפקת רישיונות מתאימים לאנשים ששמם הפרטי ושם המשפחה מכיל עד 40 אותיות, וששמם האמצעי מורכב מעד 35 תווים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
לוקלאני ובעלה ביום חתונתם
צילום: AP
מומלצים