שתף קטע נבחר

'חיילי הוד מלכותה סנוורו את הנהג של דיאנה'

אשתו לשעבר של חייל בחיל האוויר המלכותי טוענת כי הוא הודה בפניה שאחד מחבריו אחראי למותה של הנסיכה דיאנה, משום שסנוור את הנהג שלה בליל התאונה, בהוראת גורמים בארמון

אשתו לשעבר של חייל לשעבר בחיל האוויר המלכותי של בריטניה טוענת כי הנסיכה דיאנה נהרגה לאחר שחיילים של הוד מלכותה מיחידת עילית סנוורו את הנהג שלה וגרמו לתאונה הקטלנית שהביאה למותה ב-31 באוגוסט 1997.

 

עוד חדשות בעולם:

תיעוד בקולורדו: חולץ אחרי שעה מתחת למים

פוטין רוכב על הגל: "לאיראן זכות לגרעין"

ספרים בעד חיזבאללה מחוץ לחוק בבחריין

 

העיתון "דיילי מייל" הבריטי דיווח הלילה (א') כי החייל לשעבר, המכונה נ', העלה את הטענות הללו בפני אשתו, כיום גרושתו, לאחר שלימד את הנסיך וויליאם, בנה של דיאנה, כמה שיעורי נהיגה מתקדמים בשנת 2008. לטענתה, זו הסיבה שבגללה פתח הסקוטלנד יארד בחקירת התאונה מחדש, 16 שנים לאחר מותה של הנסיכה. האישה תוחקרה על ידי שוטרים והיא התעקשה כי בעלה לשעבר אומר את האמת.

 

הריסות המכונית לאחר התאונה הקשה בצרפת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הריסות המכונית לאחר התאונה הקשה בצרפת(צילום: AFP)

הנסיכה דיאנה ובן זוגה אל-פיאד כפי שצולמו כמה רגעים לפני התאונה (צילום: AP) (צילום: AP)
הנסיכה דיאנה ובן זוגה אל-פיאד כפי שצולמו כמה רגעים לפני התאונה(צילום: AP)
 

 

"אנחנו שוחחנו על השיעורים שבעלי לשעבר נתן לוויליאם ואז אמרתי שזה מאוד עצוב שאמו לא נמצאת שם כדי לראות את זה", תיארה האישה את השיחה בינה לבין גרושה, "ואז הוא אמר שאחד מחבריו אחראי לתאונה, למותה של דיאנה". האישה מוסיפה כי היא הייתה המומה אך האמינה לדבריו.

 

היא מספרת שהמשיכה לחקור אותו סביב מה שסיפר לה והוא תיאר בפניה כיצד חיילי חיל האוויר המלכותי של בריטניה עקבו אחר דיאנה ואחר בן זוגה דודי אל-פאייד. לטענתו הבזק אור סנוור את המנהרה בה נסעו השניים בפריז שבצרפת, ואז רכבם התרסק. החייל נ' הסביר לאשתו, ששיתפה בסיפור גם את אמה כמה שנים מאוחר יותר, ש"פקודה זו פקודה".

 

האישה אמרה לחוקרים שעל התאונה בה נהרגה הנסיכה דיאנה אחראים גורמים בתוך ארמון המלוכה שלא אהבו את הרומן שלה עם אל-פאייד. לטענתה, למזימה גויס אחד מעמיתיו של החייל נ'. בחודש שעבר היא ואמה נפגשו עם חוקרים, בהם חוקר בכיר שהיה מעורב בחקירה הראשונה לפני 16 שנה. כשהיא נשאלה למה היא לא דיווחה על התיאוריה הזו עוד קודם, היא הסבירה משום שהיא נשבעה לבעלה, שסיפר לה זאת שנתיים לפני גירושיהם, לשמור על כך בסוד. אמה הייתה הראשונה שדיווחה על הסיפור לחוקרים בשנת 2011 לאחר שהשניים התגרשו.

 

אמה של האישה טוענת כי בעקבות הגירושים הפך חתנה לשעבר לאגרסיבי ולאלים. הוא נשלח למאסר בחודש מאי האחרון על ידי שופט צבאי לאחר שהודה כי החזיק בביתו באופן לא חוקי נשק. הוא שוחרר מהכלא כעבור חודשיים, אז גם הוחלט שיפרוש מהשירות הצבאי.

 

בחודש אוגוסט השנה דיווחה רשת BBC כי הרשויות בבריטניה בוחנות מידע חדש לגבי התאונה הקטלנית בה נהרגה הנסיכה דיאנה. רשת סקיי הבריטית דיווחה כי המידע החדש כולל טענות לפיהן הנסיכה נרצחה על ידי חבר בצבא הבריטי. מהמשטרה הבריטית לא נמסר כלל באילו פרטים חדשים מדובר ומה מקורם, אך רשת סקיי דיווחה ממקורות אנונימיים שהמידע החדש הועבר למשטרה על ידי חמיו של חייל לשעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
צילום: EPA
הנסיכה דיאנה
צילום: EPA
מומלצים