שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לא צחקו: פרומו למערכון על יגאל עמיר הוסר

  הערוץ הראשון העלה ליוטיוב פרומו לתוכנית מערכונים חדשה, שבו מזמרים יגאל עמיר וברוך גולדשטיין את המילים: "אבל אני רוצח ימני". ח"כ איילת שקד זעמה, והפרומו הוסר בהוראת יו"ר רשות השידור

  סערת הפרומו: הערוץ הראשון העלה לעמוד היוטיוב הרשמי שלו את הפרומו לתוכנית המערכונים החדשה שלו "היהודים באים", שבו נראו דמויותיהם של יגאל עמיר וברוך גולדשטיין ששרים שיר ובו המילים: "אבל אני רוצח ימני". הסרטון שעלה גרר סערה רבה בקרב הימין, ובעמוד הפייסבוק של תנועת אם תרצו הפצירו בגולשים לפנות למנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם ולבקש ממנו להסיר את הסרטון. גם חברת הכנסת מהבית היהודי איילת שקד הצטרפה לתלונות, והפלא ופלא: אחרי זמן קצר ירד הסרטון מהרשת.

   

  "זה מחריד שזו הסאטירה שנעשית מכספי משלם המסים", אמרה חברת הכנסת שקד ל-ynet, "מציגים שם מתנחלים כרוצחים, הם מכתימים ציבור שלם, אני לא אומרת לסתום פיות, אבל יש גבול. זאת ההתחדשות של הערוץ הראשון? אפילו ב'ארץ נהדרת' לא הגיעו לרמה כזאת. שלחתי מכתב ליושב ראש רשות השידור והוא אמר לי שיבדוק את הטענות".

   
  צפו: הפרומו שהרגיז 
   
  לידי ynet הגיעה התלונה של שקד לגילת עם העתק לשר התקשורת גלעד ארדן. "הזדעזעתי לראות פרומו מסית וקיצוני לתוכנית סאטירה חדשה של הערוץ הראשון. הפרומו מציג את המתנחלים כרוצחים תאבי דם. על זה מבוזבזים כספי משלם המסים?", כתבה שקד וחתמה ב"אבקש הבהרות".

   

  התשובה של גילת לא איחרה לבוא, וכעבור שעתיים הוא השיב: "תודה על פנייתך, הפרומו שהועלה באינטרנט - הוסר. ביקשתי לבדוק את פנייתך בדחיפות".

   

  עם זאת, גורמים בערוץ הראשון אמרו כי הפרומו דווקא הוסר לאחר שהתברר כי הוא עלה בטעות, וטרם הוחלט על שיווק התוכנית.

   

  מהערוץ הראשון נמסר בתגובה: "מנכ"ל רשות השידור, שהוא העורך הראשי, הורה על הורדת הקדימון לאחר שהסבו את תשומת ליבו על תוכנו. מנכ"ל הרשות יערוך בירור עם מנהל התכניות איך עלה הקדימון ללא צפייה ואישור מגורם מוסמך בחטיבת התוכניות".

   

  מוני מושונוב, ממשתפי הסדרה, אמר ל-ynet בתגובה להורדת הפרומו: "קודם כל שיראו את התוכנית ואז יחליטו להיעלב, למה לשפוט אותה אחרי פרומו של תשע שניות? זאת תעודת עניות וחבל להתחיל להיכנס לעניין של חופש הביטוי והאמנות. זה מקומם שבלי לראות את התוכנית כבר יש תגובה כזאת או אחרת וזה מקומם עוד יותר שרוצים לסתום פיות מכל הכיוונים. זה מריח לא נקי ולא טהור, פוליטיקאים תמיד בחשו, עוד כשהיה את 'ניקוי ראש'. הדברים קרו כל כך מהר ואני לא מסוגל לעכל. אם אכן מסירים פרומו של מספר שניות אז צריך להסיר עוד הרבה דברים. אני לא רוצה להיכנס לוויכוח פוליטי רק חבל שזה כך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים