שתף קטע נבחר

אחות הרוצחת: "היא הייתה במצב לא טוב"

נ' הייתה עדה לרצח הכפול של אחייניה בני החמש והשבע וניסתה ככל הנראה לעצור את מסע הדקירות - בלי הצלחה. אחותה של החשודה ברצח לאחר חקירתה: "החלטתי להישאר לישון אצלה עד הבוקר כי היא הייתה במצב לא טוב". מעצר האם הוארך, מצבה קריטי

"לא ציפיתי שדבר כזה יכול לקרות. כל מה שאני צריכה עכשיו זה שקט". נ', אחותה של החשודה ברצח שני ילדיה בירושלים נחקרה במשך כמה שעות בתחנת מוריה של משטרת ירושלים ובצהריים (יום ב') הגיעה לביתה. האחות, שהייתה עדה לרצח הכפול והזעיקה שכן, רמזה לנסיבות שהובילו את אחותה לבצע את הפשע: "הגעתי אתמול לבקר את אחותי והחלטתי להישאר לישון אצלה עד הבוקר כי היא הייתה במצב לא טוב". החשודה ברצח טופלה בחודש האחרון על-ידי שירותי הרווחה בעיריית ירושלים, אך אפילו הפסיכולוג לא הצליח לגלות רמז לסכנה הנשקפת לילדים. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על זהותה של החשודה.

 

 

בצהריים האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרה האם החשודה ב-10 ימים. האם שניסתה להתאבד לאחר המעשה מאושפזת כעת במצב קריטי בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמה ועל כל פרט מזהה בחקירה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הלמ"ס: עוזבים את ירושלים, עוברים לנתניה

בפן תרבותי: חמאס יפיק סרט על גלעד שליט

העידה במשטרה. אחות החשודה ברצח, היום (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
העידה במשטרה. אחות החשודה ברצח, היום(צילום: איתי בלומנטל)

 

 האם החשודה יצאה בצהריים מחדר הניתוח בבית החולים הדסה עין כרם ומצבה הוגדר יציב. מנהל האגף לרפואה דחופה וטראומה בבית החולים, פרופ' אבי ריבקינד, סיפר

 כי "האישה הגיעה בהכרה אך רדומה ומבולבלת, בהמשך הרדמנו והנשמנו אותה. היא הוכנסה ליחידת הטראומה והובהלה בדחיפות לחדר הניתוח, שם נותחה על ידי מספר צוותים".

 

פרופ' ריבקינד אמר עוד כי "היא הועברה ליחידה לטיפול נמרץ. היא סובלת מחתכים מרובים בפלג גופה העליון וחתך גדול בצוואר מפגיעות דקירה. אני מניח שהיא ניסתה לשסף את עצמה". הרופא ציין עוד כי בשלב זה לא נשקפת סכנה לחיי האישה ושבימים הקרובים היא תועבר לשיקום.

"לא מבינה מה קרה". אחות החשודה, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"לא מבינה מה קרה". אחות החשודה, היום(צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

מוקדם יותר פורסם כי לפני כחודש התקבל אצל גורמי רווחה בעיריית ירושלים דיווח על אודות קשיים שיש לאם עם בנה בן השבע. גורמי הרווחה יצרו קשר עם האם והחלו הליך בירור

והיכרות "בשיתוף פעולה מלא של האם". מהעירייה נמסר שהאם נפגשה עם גורמי הרווחה ועם פסיכולוג באופן רציף ושיתפה פעולה בהליך הטיפולי.

 

בעירייה אומרים שהגורמים המטפלים, ובהם פסיכולוג, לא אבחנו כל סימן או רמז כלשהם שיכולים להעיד על התנהגות חריגה או סכנה ממשית לאם או לילדים. המשפחה עלתה לארץ בחודש מרס ולוותה מאז באופן רציף על ידי שירותי הקליטה של העירייה. השירות הפסיכולוגי במנהל החינוך שלח היום גורמי מקצוע למוסדות החינוך שבהם למדו הילדים במטרה לתת מענה לתלמידים ולצוותי ההוראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים