שתף קטע נבחר

30 אלף באום אל-פחם: "אנחנו עם מורסי"

הכנס השנתי של התנועה האיסלאמית נערך תחת הכותרת "אל-אקצה בסכנה", אבל הכוכבים האמיתיים היו האחים המוסלמים במצרים

כ-30 אלף בני אדם השתתפו הערב (יום ו') בעצרת השנתית של התנועה האסלאמית שנערכה באום אל-פחם תחת הכותרת "אל-אקצה בסכנה". במשתתפים בכנס היו ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית השייח ראאד סלאח, סגנו השייח כמאל חטיב ובכירים במגזר הערבי.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

המשתתפים בכנס הביעו תמיכה בנשיא מצרים המודח מוחמד מורסי ובאחים המוסלמים, והניפו את דגלי פלסטין ודגלים של אזור מסגד ראביעה אל-עדוויה בקהיר, שבו מתרכזת מחאת האחים המוסלמים בבירה המצרית.

 

העצרת, הערב באום אל-פחם ()
העצרת, הערב באום אל-פחם
 

המשתתפים בעצרת השמיעו קריאות כמו "נקריב את חיינו למען אל-אקצה". כמאל חטיב אמר: " נמשיך להגן על מסגד אל-אקצה ואנחנו מזהירים את כל מי שמתכוון לפגוע בו. אנחנו מגנים את היחס הקשה לאחים המוסלמים במצרים, ונמשיך לראות במורסי נשיא מצרים שנבחר באופן דמוקרטי על-ידי בני עמו".

 

תמונות מורסי ומסגד אל-אקצה בעצרת התנועה האיסלאמית ()
תמונות מורסי ומסגד אל-אקצה בעצרת התנועה האיסלאמית

 

אחד מפעילי התנועה האסלאמית, עלי מחמיד, אמר: "באנו לכאן כדי להגיד שמסגד אל-אקצה עדיין בסכנה, וחייבים להתאמץ כדי לנקוט את כל הצעדים המתאימים נגד כל חבר כנסת ושר בממשלה שמנסים לפגוע במסגד. לא נתעלם מכל מה שמתרחש בעולם הערבי, אם זה במצרים או בסוריה. מכאן אנחנו רוצים להשמיע את זעקתנו ולהגיד שלא נשתוק מול הסבל של האחים המוסלמים במצרים".

 

אחמד מסראווי, תושב טירה, אמר: "בכל שנה אני משתתף בעצרת, אבל הפעם זה היה אירוע מיוחד. התמונות של מורסי ודגלי אל-עדוויה גרמו לי להרגיש כאילו אני נמצא במצרים, יחד עם האחים המוסלמים".

 

סגן ראש התנועה האיסלאמית כמאל חטיב הוסיף: "הגיע הזמן לסיים את עניין האסירים הביטחוניים ולשחרר אותם, והוא צריך לעמוד בראש סולם העדיפויות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. לצערי, אנחנו רואים שהעניין הזה לא מתקדם בצורה טובה". על המתרחש בסוריה אמר: "נכון שאנחנו נגד אסד, אבל אנחנו מזהירים גם את ארה"ב מפני תקיפה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא נשתוק על סבל האחים המוסלמים". מפגינים בעצרת
מומלצים