שתף קטע נבחר

"מחדל השב"חים זועק ואנחנו יחד איתו"

ביישוב שערי תקווה הסמוך לכפר מגוריו של רוצח החייל תומר חזן, מתריעים כבר זמן רב על פרצות בגדר ועל כניסה בלתי פוסקת של שוהים בלתי חוקיים לישראל: "מסיעי שב"חים יהודים וערבים מסכנים אותנו"

רצח החייל תומר חזן בשטחי הרשות, בידי ידידו נידאל אעמר שנכנס לישראל כשב"ח, מחדד שוב את השאלה לגבי קלות הכניסה מהשטחים לישראל. חזן, בן 20 מבת ים, נסע יחד עם אעמר במונית לביתו של האחרון. הם ירדו ביישוב שערי תקווה והמשיכו משם לכפר בית אמין. כשהגיעו לפאתי הכפר, העביר אעמר את החייל לשטח פתוח צפונית לכפר סניריה, שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים. כוחות השב"כ והימ"מ פשטו על ביתו של אעמר וגילו כי הוא רצח את החייל.

 

 
דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:
 
חיימון בלומנפלד, מנכ"ל היישוב שערי תקווה הסמוך לכפר בית אמין, סיפר על פרצות בגדר שמאפשרות מעבר קבוע של פלסטינים ויחד עמם "מאות כלי רכב וסחורות", לאורך כל שעות היום. הוא סיפר כי הציפיות לשיפור מערך האבטחה בסביבה הגיעו מייד אחרי רצח קב"ט היישוב ליאור פרחי לפני שנה בדיוק. "ציפינו שמערכות הביטחון ישתפרו ויבצעו סגירה הרמטית של הגדר", אמר בלומנפלד. פרחי נדרס למוות בעת שתיעד מעבר פלסטינים לתחומי ישראל.
 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

תומר חזן. נרצח  ()
תומר חזן. נרצח

פינוי הגופה משטחי הכפר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פינוי הגופה משטחי הכפר(צילום: AFP)

המסעדה בבת ים שבה הועסקו השניים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המסעדה בבת ים שבה הועסקו השניים(צילום: מוטי קמחי)

בלומנפלד סיפר כי מסיעי השב"חים הם "אזרחי ישראל, גם יהודים וגם ערבים, שתמורת בצע כסף מגיעים עד הגדר, מתואמים טלפונית עם השב"חים ואז כשהשטח 'נקי' ואין סיור צבאי הם נכנסים במהירות ובנהיגה מסוכנת, ויוצאים בדהרה לכיוון גוש דן". בכך לדבריו לא רק שהם מפרים את החוק, אלא גם מסכנים את כלי הרכב שנוסעים באותו כביש.

 

הוא התריע מתופעות נוספות שכניסת השב"חים גוררת עמה: "הם גם נעזרים בתחבורה הציבורית של היישוב ולכן התושבים המקומיים החלו להדיר את רגליהם מהשירות. המחדל צועק ואנחנו צועקים יחד איתו", סיכם.  

 

"היה לו אישור שהייה"

עאמר, הרוצח הפלסטיני, והחייל חזן עבדו יחדיו במסעדת "צחי בשרים" בבת ים. צחי אנטבי, בעליה של המסעדה, אמר אתמול: "אנחנו לא יודעים מה לעשות עם עצמנו, חשוב לי לומר שאני לא מעסיק עובדים בלתי חוקיים, לנידאל היה אישור שהייה לשבעה ימים בשבוע". הטענה תיבדק על ידי המשטרה והשב"כ, משום שככל הידוע עד כה, לעאמר לא היה אישור שהייה.

 

"אני ומשפחתי בשוק, אני מכיר את המשפחה של תומר עוד לפני שהגיע לעבוד אצלי ואת תומר הכרתי בעבודה", סיפר אנטבי. "אנחנו כאובים וכל מה שקורה כעת מפריע לנו. אני מתפלא על השב"כ שידע שאחיו בכלא ולא הזהיר אותי. הוא היה אחד האנשים הסימפטיים, כולם חיבבו אותו בעבודה. תמיד היה מכנה את הערבים בכינוי ישמעאלים. היה נראה שהוא לא אוהב את הערבים ומתנער מהם".

 

המסעדה תישאר סגורה לפי שעה. זמן קצר לאחר פרסום פרטי האירוע, הפגינו עשרות בני אדם מול המסעדה וקראו קריאות גנאי נגד ערבים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שערי תקווה בסוף השבוע
צילום: עידו ארז
מומלצים