שתף קטע נבחר

מעסיק המחבל: "היו לו את כל האישורים"

צחי אנטבי, בעליה של המסעדה בבת ים שהעסיק את הרוצח נדאל עאמר ואת החייל תומר חזן ז"ל, אומר כי היה בטוח שעאמר החזיק באישור שהייה: "היה נראה שהוא לא אוהב את הערבים ומתנער מהם"

נדאל עאמר, הרוצח הפלסטיני, והחייל תומר חזן שנרצח בסוף השבוע, עבדו יחדיו במסעדת "צחי בשרים" בבת ים. צחי אנטבי, בעליה של המסעדה, טוען הערב (שבת) שלא ידע שהמחבל הוא שוהה בלתי חוקי. "אנחנו לא יודעים מה לעשות עם עצמנו, חשוב לי לומר שאני לא מעסיק עובדים בלתי חוקיים, לעובד היה אישור". הטענה הזו תיבדק על ידי המשטרה והשב"כ, משום שככל הידוע עד כה, לעאמר לא היה אישור שהייה. זמן קצר לאחר פרסום פרטי האירוע, החלו עשרות בני אדם להפגין מול המסעדה וקראו קריאות גנאי נגד ערבים.

בעקבות הרצח הוצף דף הפייסבוק של המסעדה בסטטוסים זועמים, ואנטבי הגיב.  

בעלי המסעדה הגיב בפייסבוק על הטענות  ()
בעלי המסעדה הגיב בפייסבוק על הטענות

תומר חזן ()
תומר חזן

"אני ומשפחתי בשוק, אני מכיר את המשפחה של תומר עוד לפני שהגיע לעבוד אצלי ואת תומר הכרתי בעבודה", סיפר אנטבי. "אנחנו כאובים וכל מה שקורה כעת מפריע לנו. אני חייב לציין שאני לא מעסיק שוהים בלתי חוקיים, לנידאל היה אישור שהייה לשבעה ימים בשבוע. אני מתפלא על השב"כ שידע שאחיו בכלא ולא הזהיר אותי. הוא היה אחד האנשים הסימפטיים, כולם חיבבו אותנו בעבודה. תמיד היה מכנה את הערבים בכינוי ישמעאלים. היה נראה שהוא לא אוהב את הערבים ומתנער מהם". המסעדה תישאר סגורה לפי שעה.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

חזן, בן 20 מבת ים, נסע יחד עם עאמר במונית לביתו של האחרון. הם ירדו ביישוב שערי תקווה והמשיכו משם לכפר בית אמין. כשהגיעו לפאתי הכפר, העביר עאמר את החייל לשטח פתוח צפונית לכפר סניריה, שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים. כוחות השב"כ והימ"מ פשטו על ביתו של עאמר וגילו כי הוא רצח את החייל.

 

בשעות הבוקר הוביל עאמר את כוחות הביטחון לגופה והסביר שביצע את המעשה כדי "לסחור" בה ולשחרר את אחיו, איש תנזים שנידון ל-30 שנות מאסר בכלא הישראלי בגין מעורבותו בפיגועים, שהחל לרצות את עונשו בשנת 2003. לעת עתה, לא ברור כיצד שיכנע העצור את חזן להגיע לאזור הכפר וכיצד הוביל אותו לנקודת הרצח.

 

קצין בכיר בצה"ל שהתייחס לאירוע העריך כי מדובר ביוזמה מקומית ולא כפעולת טרור מאורגנת ומבוססת תשתית. "לא הייתה לגביו התראה מוקדמת, אבל אנחנו נמצאים במצב תמידי של התראה לחטיפת חייל ובשנה האחרונה סיכלנו עשרות ניסיונות חטיפה ביהודה ושומרון", הוסיף. לדברי הקצין, אחיו של הרוצח צפוי להיחקר אף הוא בניסיון לבדוק אם היה מעורב בתכנון המעשה. "החשוד ברצח לא החזיק אישור שהייה או עבודה בישראל אבל היה בהליך בקשה לאיחוד משפחות בשל נישואיו לתושבת ג'לג'וליה ולכן עבד באופן בלתי חוקי בישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים