שתף קטע נבחר

"סכנה לא מיידית לחייו של הרב עובדיה יוסף"

המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים עדכן כי מצבו של הרב עובדיה יוסף עדיין מוגדר קשה, אך יציב והוא נזקק לטיפול תרופתי. "עיקר הטיפול הוא לנסות לייצב את המערכות כדי לחזק את גופו"

המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים, פרופ' יעקב נפרסטק, עדכן הערב (יום ג') כי מצבו של הרב עובדיה יוסף עדיין מוגדר קשה, אך יציב והוא נזקק לטיפול תרופתי. "מצבו לא השתנה בשעות האחרונות. עיקר הטיפול הוא לנסות לייצב את המערכות כדי לחזק את גופו. הסכנה לחייו של הרב אינה מיידית", אמר פרופ' נפרסטק. ynet העביר שידור חי מבית החולים בירושלים.  

  

סכנה לחיי מרן - דיווחים אחרונים ב-ynet:

יוזמה חרדית: תורמים חיים לרב עובדיה

החמרה במצבו של הרב עובדיה: "תתפללו"

מתפללים לשלום הרב יוסף: "שיפור מסוים"

מצבו של הרב עובדיה מידרדר: הוא מורדם ומונשם

  

"אני שוב בא מחדרו של הרב", אמר פרופ' נפרסטק, "מאז הפגישה הקודמת לא חל שינוי במצבו. מצבו יציב והוא נזקק לטיפול תרופתי תומך, אך באופן כללי מצבו יציב ולא השתנה מצבו מלפני כמה שעות. עיקר הטיפול הוא לנסות לייצב את המערכות שאינן פועלות בתפקוד מלא, והטיפול העיקרי הוא המשך אותו טיפול שהוא קיבל היום". פרופ' נפרסטק הדגיש: "כשיש מערכות שאינן יציבות יש סכנה לחיים, סכנה לא מיידית".

קודם לכן בצהריים מסר פרופ' נפרסטק כי חלו כמה כשלים בכמה מערכות בגופו של הרב. "כשיש כשל של הרבה מערכות נשקפת סכנה לחיים", הסביר. "מצבו קשה. הוא מורדם ומונשם, נזקק לסיוע תרופתי לתמיכה בלחץ הדם, ולמכשור רפואי לשמירת תקינות קצב הלב ותפקוד הכליות, וזה מצביע על כשל של מספר מערכות שמצריכות סיוע רפואי".

 

הוא הסביר כי "ברגע שיש כישלון של מספר מערכות, זה לא צירוף חשבוני של אחד ועוד אחד. אחד משפיע על השני. אנו מקווים לטוב. סביב מיטתו בני משפחתו, וכל ההחלטות נעשות תוך מתן הסברים לבני המשפחה, אשר סומכים את ידיהם עלינו".

 

הרב הראשי לישראל דוד לאו יצא שהה לפנות ערב לצד מיטתו של הרב עובדיה יוסף. הרב לאו אמר בתום הביקור: "הייתה לי את הזכות לעמוד כרגע ליד מיטתו של יהודי שהוא ענק ברמה של דורות, מיוחד מאוד ברמה של דורות, והיות שהוא כל כך מיוחד אז אנחנו יודעים עד כמה עם ישראל רוצה, מבקש, מתפלל ומייחל לרפואתו - ואנחנו נמשיך בתפילה".

  

לאו הביע תקווה כי הרב יוסף ישוב לאיתנו ויחבר ספרי הלכה נוספים, "שנזכה כולנו להמשך היצירה התורנית העצומה". הוא סיפר כי הרופאים אמרו לו שיש תקווה להחלמת הרב.

 

מועצת חכמי התורה של ש"ס שבה היום על קריאתה לציבור הרחב בארץ ובעולם, להתאחד בתפילה ו"לקרוע שערי שמיים" לרפואת נשיאה, הרב חיים עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה (שהמקובלים הוסיפו לו שם אתמול), ולהקדיש את לימוד התורה בליל הושענא רבה (הלילה, יום ג') - שבו נהוג ללמוד תורה כל הלילה - לזכותו של הרב.

 

ברחבי הארץ מתכנסים מאמינים רבים בעצרות תפילה לרפואתו, ומאמינים רבים עלו להשתטח על קבר רעייתו המנוחה, הרבנית מרגלית יוסף.

 

הרב עובדיה יוסף, שחגג בשבוע שעבר את יום הולדתו ה-93, אושפז במוצאי שבת האחרונה. הוא

סובל בשבועות האחרונים מבעיות רפואיות בעיקר בלב ובכליות. בראשית השבוע הושתל בגופו קוצב לב, ואתמול טופל בדיאליזה לאחר שחלה הידרדרות במצבו, והוא הורדם והונשם אמש.

 

בשנה האחרונה אושפז המרן מספר פעמים, ובחודש ינואר האחרון אף דווח כי עבר אירוע מוחי קל. כבר יותר מחודש שהוא אינו מעביר את השיעור השבועי במוצאי השבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
הרב עובדיה יוסף. ארכיון
צילום: אורות
מומלצים