שתף קטע נבחר

ארגון הטרור: "צבא קניה השתמש בנשק כימי"

א-שבאב האיסלאמיסטי טען כי בפריצה לקניון נעשה שימוש בנשק כימי: "הבניין הוחרב כדי להסתיר עדויות, שנקברו עם בני הערובה מתחת להריסות". לטענתם, 137 אזרחים נהרגו. מומחים פורנזיים מישראל יסייעו בחקירה

ארגון הטרור שאחראי לפיגוע בניירובי טוען כי הצבא הקנייתי השתמש בנשק כימי בעת שפרץ לקניון, ואז החריב חלק מהבניין כדי להעלים עדויות. לטענת הארגון האיסלאמיסטי, א-שבאב, 137 בני ערובה נהרגו בפעולה.

 

ברצף של ציוצים מחשבון הטוויטר שלהם, הגיבו הבוקר (יום ד') בא-שבאב לדברי הנשיא הקנייתי, שאמר אתמול: "הבסנו את הטרוריסטים, ניצחנו את הרוע". הם טענו כי "אחרי שנכשלה בניסיונה להביס את המוג'הידין בקניון, ממשלת קניה השתמשה בנשק כימי כדי לסיים את המצור". לטענתם, "כדי להסתיר את הפשעים, ממשלת קניה הרסה את הבניין. העדויות ובני הערובה נקברו תחת ההריסות". 

 

החיילים לפני הכניסה לקניון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
החיילים לפני הכניסה לקניון(צילום: AFP)

ילדים ליד אזור האירוע ()
ילדים ליד אזור האירוע

   

דובר ממשלת קניה, מנוש אסיפיסו, הכחיש בתוקף את הטענה על שימוש בנשק כימי ואמר כי מניין ההרוגים הרשמי נותר 67, מהם 61 אזרחים. "א-שבאב ידוע בטענות שהוא מפריח לאוויר. אין שום אמת במה שהם אומרים", מסר הדובר. עם זאת, גורמים רשמיים בניירובי הודו כי מניין ההרוגים צפוי לעלות, לאחר שאתמול מסר הנשיא הקנייתי כי חלקים מהקניון קרסו, וככל הנראה קבורים תחתם מחבלים ואזרחים.

       

סריקות מחדר לחדר

גם הבוקר נשמעו יריות מחוץ לקניון. דובר הממשלה מסר כי כוחות הביטחון, שסורקים חדר אחר חדר בקניון ווסטגייט, הם אלו שירו - מחשש שבאחד החדרים עדיין מסתתרים טרוריסטים שלא נלכדו. "בזמן פעולות טיהור, אתה יורה כשאתה נכנס לחדר שבו לא ביקרת קודם לכן - כדי לוודא שאתה לא נכנס למארב", הסביר. "אבל כבר 36 שעות לא היה ירי מצדם של המחבלים".

  

ממשלת קניה אמרה כי מומחים פורנזיים מארצות הברית, בריטניה וגם מישראל יסייעו במהלך החקירה. "הקניון סגור, זו זירת פשע", אמר הדובר אסיפיסו. תהליך הוצאת הגופות מהקניון עדיין לא החל, מה שמרמז על כך שלמרות דברי הנשיא - כוחות הביטחון עדיין לא סיימו לאבטח את הזירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הפריצה לקניון
צילום: EPA
צילום: AFP
עשן מעל ווסטגייט
צילום: AFP
מומלצים