שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף חזר להכרה מלאה

שיפור משמעותי במצבו של הרב: בביה"ח לא שוללים אפשרות שהמנהיג החרדי-ספרדי יוכל להשתחרר בעתיד לביתו. עדיין נשקפת סכנה לחייו

הקרדיולוג פרופ' דן גילון, המטפל ברב עובדיה יוסף בבית החולים הדסה עין כרם, עדכן אחר הצהריים (ד') שהרב שב להכרה מלאה. הוא הדגיש כי עדיין נשקפת סכנה לחייו, אבל היא פחתה. "הוא אמנם ישן הרבה אבל בהכרה מלאה", אמר פרופ' גילון. "הוא עדיין מונשם, אבל גם העזרה הנשימתית פחות גדולה. בנוסף גם התמיכה בתרופות בלחץ הדם שלו כבר כמעט לא קיימת".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

יש בחירות, אין לימודים: "ההורים יסבלו"

בגלל ההצתה: הגנים ייפתחו מחר רק ב-9:00

 

פרופ' גילון אמר שמדובר בשיפור רציני יותר ממה שהוא הגדיר "השיפורים העדינים" של היומיים-שלושה האחרונים: "מידת הסכנה פחתה. סכנת החיים קיימת ברקע אבל היא פחות קיצונית ממה שחשבנו לפני כמה ימים. צריך לזכור שמדובר באדם מבוגר עם מחלות וזה תמיד מדאיג, אבל טוב לראות שיש שיפור. הוא לא מדבר כי הוא מונשם אבל הוא קולט חלק גדול ממה שקורה סביבו. אנחנו נשארים ברמה של אופטימיות זהירה".

 

אחרי ההנשמה הוא יחזור לדבר?

"זה לא בלתי סביר, אני נזהר מלהבטיח. אני לא חושב שההחלמה קרובה.

הסיכוי עדיין לא גדול אבל בטח יותר גדול ממה שהיה לפני שבוע".

 

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה, אמר ל-ynet: "אבא עדיין נמצא בסכנה, אבל זהו נס, ובעזרת השם גם תחילתו של נס גדול יותר. זה רק צריך לדרבן את הציבור כולו להמשיך להתפלל. אחד הרופאים ביקר אותו בחדר ואמר: 'אין לי ספק שבשבוע הבא כבר אוכל לקבל ברכה מהרב'".

 

גורם המקורב לבית הרב יוסף הוסיף: "הקב"ה מחייך אלינו ונמשיך להתפלל שהחיוך הזה יתרחב. התחושות הן של שמחה עצומה אבל גם מאופקת. הרב סובל מכאבים גדולים ועוד נכון לו תהליך רפואי ארוך ולא קל".

 

העיתונאי החרדי אבי מימרן ("קול ברמה"), המקורב לבית הרב יוסף, תיאר את התחושות ברחוב הש"סניקי: "יש התרגשות ושמחה גדולה. אבל מצבו של מרן עדיין קשה, ואנחנו ממשיכים בהן ביתר שאת עד לחזרתו של הרב הביתה בקרוב. הוא זכה לחזור ולהניח תפילין אחרי ימים ארוכים שבהם המצווה החשובה הזו נמנעה ממנו כי היה מורדם".

 

כבר בצהריים דווח על שיפור משמעותי בקצב חזרתו של המנהיג החרדי-ספרדי להכרה והתעוררות שלו מההרדמה שבה היה נתון בשבוע שעבר. בראיון לתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" סיפר גילון כי הרב פקח את עיניו, שומע ומבין את המתרחש סביבו ואף מגיב לו, ועם זאת הוא עדיין אינו מדבר בגלל החיבור למכשיר ההנשמה.

 

הרופא הביע אופטימיות לכך שהרב יוסף לא ספג כל פגיעה מוחית מאז שמצבו הידרדר, ולא שלל אפשרות כי יוכל בעתיד להשתחרר מבית החולים לביתו. "השיפוע הטוב שהיה התחזק ואנחנו מאוד שמחים על כך", סיכם פרופ' גילון, אך הדגיש כי מצבו של הרב בן ה-93 עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 02/10/2013 14:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים