שתף קטע נבחר

20 גולגולות התגלו מתחת לרחוב בלונדון

כ-20 גולגולות נמצאו בעבודות תת-קרקעיות שביצעו עובדי תחזוקה בבירת בריטניה. תחילה סברו מומחים כי מדובר בגולגולות מהתקופה הרומית, אך כעת התברר כי מדובר בחולי נפש מהמאה ה-16 שנקברו בבית קברות סמוך

כ-20 גולגולות התגלו במהלך עבודות תשתית תת-קרקעיות ברחוב ליברפול בלונדון. לפי רשת החדשות הבריטית Sky News, השרידים התגלו בתוך סחף של נהר הוולברוק שמימיו עוברים מתחת לאדמת הרחוב. עובדי התחזוקה שלפו את הגולגולות בהנחייתם של ארכיאולוגים.

 

עוד חדשות בעולם:

רוסיה: פעילי גרינפיס הואשמו בפיראטיות

ברלוסקוני, הסוף? התרגיל נגמר בתבוסה

 

השרידים התגלו כולם יחד שישה מטרים מתחת לאדמה יחד עם כלים מהתקופה הרומית. ולכן תחילה, חשבו הארכיאולוגים כי מדובר בראשים שנכרתו על ידי חייליה של המלכה בודיקה במהלך המרד נגד הכיבוש הרומאי.

 

אחת הגולגולות שנמצאו בעבודות התת קרקעיות ()
אחת הגולגולות שנמצאו בעבודות התת קרקעיות


עובד תחזוקה שולף עצמות  ()
עובד תחזוקה שולף עצמות

כעת סבורים החוקרים כי הגולגולות שייכות לגופות שנקברו בבית קברות שנשחק על ידי מימי

הוולברוק. הארכיאולוג הראשי במתחם ג'יי קרבר אמר כי "מדובר בתגלית מרתקת ולא צפויה שחושפת עוד חלק בהיסטוריה של העיר לונדון". לפי העיתון "דיילי מייל", בית הקברות היה שייך לבית החולים לחולי נפש בלדאם שנבנה במאה ה-16.

 

כ-3,000 שלדים התגלו באתר הקבורה העתיק ואמורים להיות מוצאים ממנו בשנה הבאה. מהמוזיאון הלונדוני לארכיאולוגיה נמסר כי חוקריו ינתחו את התגליות החדשות וינסו לדלות מידע נוסף מהשרידים על אורח חייהם של בני האדם בתקופה ההיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת הגולגולות שנמצאו מתחת לאדמה
מומלצים