שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אולמרט מעיד: היחסים עם עד המדינה בהולילנד? ששולה זקן תסביר

  ראש הממשלה לשעבר, המואשם בלקיחת שוחד, התבקש להגדיר את היחסים בין לשכתו לבין עד המדינה ויזם פרויקט הולילנד, וענה: "מורכבים ומסובכים". לבסוף הציע שראש לשכתו לשעבר תפרט בעניין, וזקן נטשה את האולם בבכי

  פרשת הולילנד : היום השלישי לעדותו של אהוד אולמרט בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוביל הבוקר (ה') לסערת רגשות של ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן. התביעה והשופט דוד רוזן ביקשו מראש הממשלה לשעבר לעמוד על הקשר בין לשכתו בעת שכיהן כראש עיריית ירושלים לבין עד המדינה והיזם של פרויקט הולילנד. אולמרט טען שמדובר היה ב"מערכת יחסים מורכבת ומסובכת", והציע שזקן תפרט בעניין.

   

  בשלב זה יצאה זקן מהאולם בבכי, פגועה מכך שלטענתה אולמרט לא גיבה אותה באופן חד משמעי. היא תעלה להעיד לראשונה בפרשה מיד בתום עדותו של אולמרט.

   

  אולמרט מואשם בלקיחת שוחד בעת שכיהן כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת, ובכך סייע לקדם ולהרחיב את פרויקט הולילנד בעיר. ביום ראשון אמר בבית המשפט שמטרתו הייתה לפתח את ירושלים, וליזמים הוא אמר בזמנו "אתם תבנו - אנחנו נשתדל לעזור".

   

  הבוקר הוא התבקש להרחיב על אודות הקשר של לשכתו באותם ימים עם עד המדינה המנוח שמואל דכנר והיזם הלל

  צ'רני. השופט דוד רוזן שאל אם מדובר היה בקשר מושחת, ואולמרט ענה: "יש דברים שאני לא רוצה לומר".

   

  השופט: "היום כשאתה מסתכל אתה אומר שהיה קשר מושחת, לפי מה שאתה מבין היום, בין זקן לדכנר... ואין לזה קשר אליך?"

  אולמרט: "לא, כבודו".

   

  השופט: "אני מבין לא נכון?"

  אולמרט: "אני אמרתי את מה שאמרתי בנוסח שאמרתי. הנוסח של כבודו זה נוסח של כבודו. זה לא הנוסח שלי ולא הייתי משתמש בו".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  השופט: "אז בוא תגיד לנו".

  אולמרט: "יש דברים שאני לא רוצה לומר, אבל אני לא אמרתי 'מושחת'. לא משום שאני לא מכיר את המילה, אלא כי אני לא חושב שזה האפיק היחידי שבו אפשר להסביר את מערכת היחסים.

  גם את העובדה שיכול להיות אפיק אחר להסביר את היחסים שהוא לא בהכרח בנוסח הזה. אבל אולי שולה תסביר".

   

  בשלב זה יצאה זקן נסערת מהאולם.

   

  סנגוריה של זקן, עו"ד עופר ברטל ודב גלעד-כהן, הגיבו להתרחשויות בבוקר ואמרו כי זקן נמצאת כבר שבע שנים בכותרות ופניה מרוחים על כל העיתונים. "מה שראיתם היום היה שיקוף למה שהיא מרגישה", אמרו. "בתחילת השבוע כשתעלה שולה זקן להעיד בבית המשפט, נוכל לשמוע את גרסתה, שהיא האמת".

   

  פרשת הולילנד נחשפה ב-2010 בעקבות פעילות היחידה הארצית לחקירות הונאה. החקירה - שבמסגרתה נעצרו אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים - עסקה בהתנהלות הגורמים שהביאו במהלך כעשור לפיתוח פרויקטים שונים לדיור שהעיקרי בהם הוא בניין הולילנד בדרום מערב ירושלים. על פי החשד הועברו לכאורה תשלומי שוחד בסכומים של מיליוני שקלים לבכירים ובעלי תפקידים, ובהם אולמרט, בתקופת כהונתו כראש העיר ירושלים. כמעט שנתיים לאחר מכן הוגש כתב אישום נגד אולמרט בגין לקיחת שוחד.

   

  עד כה העידו קרוב ל-100 עדי תביעה ושישה נאשמים. עד המדינה דכנר שהלך לעולמו באמצע עדותו, לא הספיק להיחקר נגדית על ידי כלל הסנגורים, בהם אלה של אולמרט וראש לשכתו לשעבר זקן, שנאשמת אף היא בפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דרור עינב, וואלה
  שולה זקן, היום
  צילום: דרור עינב, וואלה
  צילום: דרור עינב, וואלה
  אולמרט, היום
  צילום: דרור עינב, וואלה
  מומלצים