שתף קטע נבחר

תלמידים מוסלמים נשארו עם זקנם - והושעו

שני תלמידים בני 14 בבריטניה טענו שדתם אוסרת עליהם להתגלח. בית הספר העניש אותם ומנע מהם להיכנס לכיתתם. קרובת אחד הנערים: "הם נמצאים בבידוד". ההנהלה: "הקוראן לא מחייב גידול זקנים"

סערה במוסד חינוכי קתולי בבריטניה: שני תלמידים מוסלמים בני 14 הושעו מהלימודים משום שסירבו לגלח את זקנם. התלמידים, שמגיעים לבית הספר אך לא מורשים להיכנס לכיתתם, טענו כי דתם אוסרת עליהם להתגלח. כך דיווח היום (ה') ה"דיילי מייל" הבריטי.

 

עוד חדשות מהעולם ב-ynet:

דרמה: נהגת ניסתה לפרוץ לבית הלבן ונורתה

ילדה בת 10 'התחתנה' ליד מיטת אביה הגוסס

בית הספר שממנו הושעו התלמידים  ()
בית הספר שממנו הושעו התלמידים
 

המקרה אירע בבית ספר בעיירה אקרינגטון, שנמצאת במחוז לנקשייר בצפון-מערב המדינה. בבית הספר ציינו בתגובה כי התלמידים הפרו את קוד הלבוש של המוסד, שאוסר בין היתר על התלמידים שיזוף מלאכותי, איפור, שיער צבוע ותכשיטים בלתי הולמים.

 

בית הספר טען כי לאחר שביצע מחקר עצמאי בנושא הוא הגיע למסקנה שהקוראן לא מחייב גידול זקנים ומאפשר למוסלמים בחירה בנושא. בית הספר נותר נחוש בדעתו שהתלמידים לא יורשו לחזור לכיתתם עד לפתרון הסוגיה.

 

קרובת משפחה של אחד הנערים סיפרה: "הם לא יכולים לגלח את הזקנים מטעמי דת, הם נמצאים בבית הספר בבידוד במשך שש שעות וחצי בכל יום. הזקנים הם סמל של אמונה והדת אוסרת עליהם לגלח את הזקנים".

 

הקרובה ציינה עוד כי "בבית הספר לא מאפשרים לנערים המוסלמים להתערבב עם אחרים או לדבר עם חבריהם, זוהי אפליה טהורה. בחרנו בבית הספר הזה כי יש לו הישגים יפים. בית הספר הזה צריך להנהיג מדיניות פתוחה ולקבל אליו אנשים מכל הדתות". בבית הספר הדגישו כי לא מדובר בסוגיה דתית, אלא בשמירה על נוהלי המוסד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אפליה טהורה". בית הספר באקרינגטון
מומלצים