שתף קטע נבחר

הרב עובדיה הורדם והונשם בשל קשיי נשימה

כשלוש שעות לאחר שצוות בית החולים דיווח על החמרה קלה במצבו של הרב עובדיה יוסף, נאלצו הרופאים לשוב ולהרדימו בשל "קושי נשימתי מתגבר"

הרב עובדיה יוסף מורדם ומונשם. דוברת בית החולים הדסה עין כרם, רחלי גולדבלט, מסרה הערב (יום א') כי צוות הרופאים המטפל ברב החליט שוב להנשים ולהרדים את הרב לנוכח קושי נשימתי מתגבר. פרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף, עדכן מוקדם יותר כי חלה החמרה קלה במצבו ונבלמה מגמת השיפור שחלה בימים האחרונים. לפי גילון, מצבו של הרב ממשיך להיות קשה אך יציב והוא סובל מזיהום ומטופל בתרופות.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

"לא מדובר בהידרדרות של ממש במצבו אלא בהחמרה מסוימת", אמר פרופ' גילון ל-ynet. "הסכנה שנשקפה כל העת לחייו אינה מיידית גם עתה. בימים האחרונים". לדבריו הרדמתו והנשמתו הערב הייתה "לא בלתי צפויה". הוא הוסיף שנשקלת האפשרות לבצע מחר "ניתוחון בצוואר", כלשונו, על מנת לאפשר את המשך ההנשמה דרך פתח זמני במקום בהחדרת צינור לקנה הנשימה – דבר שיקל על הצוות הרפואי ועל החולה עצמו.  

ארכיון. מחר תפילת ילדים המונית ()
ארכיון. מחר תפילת ילדים המונית

בנו של הרב, הרב דוד יוסף, אמר כי במהלך הימים האחרונים אביו "סבל מכאבים נוראים והתייסר בצורה שאין לתאר". לדבריו, הטיפולים הרפואיים לא הועילו לו בעניין זה: "לא רק שההתקדמות שהייתה נעצרה, אלא יש גם נסיגה".

 

בתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" המזוהה עם ש"ס עדכנו כי הרב יוסף יעבור מחר "ניתוח מורכב". יו"ר התנועה, ח"כ אריה דרעי, התבטא כי מבחינת מצבו הרפואי של הרב "חזרנו שבוע לאחור", אך לא התקבל לכך אישור מבית החולים.

רשת מעיין החינוך התורני הודיעה כי מחר ב-12:00 בצהריים תתקיים תפילת ילדים המונית ברחבת הכותל המערבי.

 

ההידרדרות האחרונה במצבו של מנהיגה הרוחני של ש"ס חלה לאחר שביום רביעי שעבר שב הרב להכרה מלאה. פרופסור גילון הדגיש אז כי עדיין נשקפת סכנה לחייו, אבל היא פחתה. "הוא אמנם ישן הרבה אבל בהכרה מלאה", אמר בשבוע שעבר פרופ' גילון. "הוא עדיין מונשם, אבל גם העזרה הנשימתית פחות גדולה. בנוסף גם התמיכה בתרופות בלחץ הדם שלו כבר כמעט לא קיימת".

 

הרב מאושפז בבית החולים מזה שלושה שבועות, מאז אושפז ביחידה לטיפול נמרץ ועבר ניתוח להשתלת קוצב לב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים