שתף קטע נבחר

צילום: זאב טרכטמן

689 מועמדים: "קל להשפיע, לכו להצביע"

במסיבת עיתונאים לקראת הבחירות המקומיות השיק שר הפנים גדעון סער קמפיין לעידוד הצבעה, והודה: "אצביע למועמד העבודה בת"א, רון חולדאי"

שר הפנים מעוניין להסדיר בחוק את סוגיית מועמדותם של נאשמים בפלילים בבחירות לרשויות המקומיות . גדעון סער אמנם לא קרא למנוע את ההתמודדות של שלומי לחיאני מבת ים, שמעון גפסו מנצרת עילית ויצחק רוכברגר מרמת השרון – שנגדם הוגשו לאחרונה כתבי אישום - אבל טען שבמקרה של אישומים חמורים אין הצדקה לאפשר את המשך כהונתם של ראשי רשויות.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

במסיבת עיתונאים שקיים הבוקר (ב') משרד הפנים לקראת הבחירות המוניציפליות אמר השר גדעון סער שיש "לבחון הסבר חקיקתי שיוצר ודאות בנושא, הסדר מאוזן שישמור על טוהר המידות ואמון הציבור, ומצד שני ייקח בחשבון שרשות מקומית היא המקום היחיד בישראל שיש בו בחירה ישירה. כשיש כתב אישום חמור, הערכים שציינתי אינם מצדיקים את המשך הכהונה, אבל אני לא מציע להתייחס לאדם נאשם כמורשע בדין". 

 

הבחירות ב-191 הרשויות המקומיות יתקיימו ב-22 באוקטובר. באותו יום יפעלו 8,771 קלפיות ויחכו ליותר מ-5.4 מיליון בעלי זכות בחירה, מתוכם 553,668 מצביעים לראשונה. 689 גברים ונשים מועמדים לראשות הרשויות ו-1,497 רשימות מתמודדות למועצות.

 

המשרד השיק קמפיין עידוד הצבעה בהשתתפות השחקן דב נבון, תחת הסיסמה: "להתלונן זה קל, להשפיע זה אפילו יותר קל. לכו להצביע". המפקח הארצי על הבחירות, יוסף בראון,

הוסיף כי תופעל ועדת פיקוח שתסייר בקלפיות בעייתיות ויתוגברו מזכירים.

 

השר סער דיבר על החשיבות של ההצבעה: "זה איננו יום שבתון והדבר משפיע על היקף ההשתתפות. חשוב מאוד להשתתף בהצבעה. הרשות המקומית היא הבית שלנו והיא תופסת בשנים האחרונות נפח גדול של השפעה לעומת השלטון המרכזי. זאת תופעה שמתרחשת גם במדינות המערב. ההכרעה היא לחמש שנים ויש לכך השפעה על חיינו לא פחות מבחירות כלליות, לכו להצביע".

 

סגנית השר פאינה קירשנבאום הוסיפה: "יש לכם את הזכות לקבוע את איכות חייכם בחמש השנים הקרובות. לכו להצביע".

 

סער גם התייחס לשאלה מדוע הוא תומך בגלוי במועמדים מסוימים והאם זה ראוי לשר הפנים: "אני אדם פוליטי. אינני יושב ראש ועדת הבחירות ואני יודע לבצע הפרדה. אני תומך במועמדים שאינם רק ממפלגתי. במקום שבו אני גר אני אצביע לראש העיר רון חולדאי ממפלגת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
השר גדעון וסגניתו פאינה קירשנבאום. "לכו להצביע"
צילום: ירון ברנר
מומלצים