שתף קטע נבחר

מחפשים את סוזן בויל, גרסת הילד היהודי

התחרות Jewish Got Talent מזמינה ילדים יהודים מרחבי העולם להפגין את כישוריהם הייחודים, בין אם מדובר ביכולת שירה (רק בנים) או בכושר שינון פרקי תורה בעל-פה. תשעת הפיינליסטים שיגיעו לגמר יזכו בכרטיס טיסה זוגי לניו-יורק, ולזוכים מחכים פרסים בשווי אלפי דולרים

סמנתה, בת 11 ממנהטן, היא אחת המועמדות לתחרות "ליהודים יש כישרון" (Jewish Got Talent), הנערכת זו השנה השלישית בארצות הברית. שלא כמו בתחרויות כישרונות אחרים - כאן גם מעשי חסד נחשבים, וסמנתה הנוהגת לשלוח אוכל כשר לחיילים יהודים בצבא ארה"ב, מתמודדת בקטגוריית "הלב", המיועדת לילדים שתרמו לקהילה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

במהלך החודש הקרוב מוזמנים ילדים יהודים, מתחת לגיל 14, מכל רחבי העולם, לשלוח טקסט או וידאו המציג את הכישרון המיוחד שלהם, בין אם מדובר במעשה חסד כמו זה של סמנתה, יכולת שירה יוצאת דופן (רק בנים!) או כישרון בשינון פרקי תורה בעל-פה. 

 

 

התחרות - הכלאה בין America's Got Talent ל"בית ספר למוזיקה" - מופקת על ידי תנועת הנוער "צבאות ה'", השייכת לחב"ד והוקמה על ידי הרבי מלובביץ', במטרה "להחיות את הזהות היהודית של ילדים ולספק להם חינוך יהודי", לשון האתר של התנועה. שותפים בה גם בתי חב"ד בכל העולם, והיא משודרת באתר מושקע במיוחד. על ההפקה והייזום אחראי דניאל פינקלמן, אחד מבכירי המפיקים החסידיים היום, החתום גם על הצלחת ה-"Jewish Star". 

 

הלב, היד והראש

התחרות מחולקת לשלוש קטגוריות, כשכל אחד מהן זכתה לשם איבר בגוף: הראשונה, כאמור, "הלב" המיועדת לילדים שיזמו פרויקט של חסד במהלך השנה האחרונה. השנייה היא "היד", שבמסגרתה יתחרו ילדים שהתברכו בכישרונות הבמה – שירה, נגינה, כתיבה, אמנות פלסטית או משחק. ואחרונה – קטגוריית "הראש", המזמינה ילדים בעלי כישרון שכלי חריף, שהעמיקו חקר בתחום מסוים או כאלה המסוגלים לשנן פרקי תורה בעל-פה להפגין את יכולתם אל מול צוות השופטים.

 

שלוש קטגוריות של כשרונות: לימוד, אמנות וחסד ()
שלוש קטגוריות של כשרונות: לימוד, אמנות וחסד

 

לשלב הסופי יעלו עשרה ילדים בכל אחת משלוש הקטגוריות, כשתשעה מתוכם (שלושת הפיינליסטים מכל קטגוריה) יזכו בכרטיס טיסה זוגי לניו-יורק, שם ייערך הגמר ב-17 בדצמבר. הזוכה במקום הראשון בכל קטגוריה, יזכה ב-1,500 דולר, כששני-שלישים מסכום הפרס יוענקו לבית הספר של הזוכה או לארגון אחר המועדף עליו.

 

 

"כאשר שיזמנו את התחרות לראשונה, לא ציפינו לכמות גדולה כל כך של פונים", מספר הרב ירחמיאל בנימינסון, מנכ״ל צבאות השם ומוזיאון הילדים היהודי בניו-יורק. "לאחר ההלם הראשוני החלטנו למסד את התחרות ולהפיק אותה בצורה מקצועית, כשהמטרה העיקרית היא להפיץ את המסר שלילדים יהודיים יש כוח עצום ועליהם לנצל את הכישרונות שלהם באופן שיעורר השראה לא רק בקרב ילדים אחרים, אלא גם אצל מבוגרים״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
1,500 דולר לכל זוכה
המטרה: להחיות את הזהות היהודית
ההיענות הדהימה את המארגנים
מומלצים