שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

נפרדים ממרן: "גדול הדור, ענק בתורה"

הרב עובדיה הלך לעולמו בגיל 93, ראש הממשלה נתניהו הביע צער: "בפגישותיו תמיד החכמתי ולמדתי, הוא היה חדור באהבת התורה והעם". הרב הראשי לאו: "הסתלק מאיתנו אחד מגדולי הדורות. היה אבא אכפתי לכולנו"

נפרדים מגדול הדור: בבית החולים הדסה, בביתו של הרב עובדיה, בבתי כנסת רבים ובמקומות רבים אחרים התקבלה הידיעה על מותו של הרב עובדיה יוסף בכאב גדול. "הסתלק מאיתנו אחד מגדולי הדורות", אמר הרב הראשי לישראל דוד לאו, כשאחרים אף התקשו להביע במילים את האובדן. אחד מהם, יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי, אף פרץ בבכי. ישי הספיק לומר "ברוך דיין האמת, נפלה עטרת ראשנו. יתומים היינו", והחל להתייפח. "אוי לי שהגענו ליום הזה שאני צריך לבשר על מותו של אבינו", הצטרף לדברים יו"ר המפלגה אריה דרעי.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער על מותו של הרב ואמר כי שמע "ביגון כבד על לכתו של אחד מגדולי הפוסקים בדורנו. הרב עובדיה היה ענק בתורה ובהלכה ומורה דרך לרבבות. הוא פעל רבות להאדרת המורשת הישראלית, ובה בעת פסיקותיו התחשבו בתמורות הזמן ובמציאות החיים המתחדשת במדינת ישראל. הוא היה חדור באהבת התורה והעם. הערכתי מאוד את אישיותו הלבבית ואת דרכו הישירה. בפגישותיי עמו תמיד החכמתי ולמדתי. עם ישראל איבד את אחד מחכמי דור".

אזור ביתו של הרב יוסף, לאחר ההודעה על מותו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אזור ביתו של הרב יוסף, לאחר ההודעה על מותו(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

יאיר לפיד וסיעת יש עתיד השתתפו בצערה של משפחת יוסף ומסרו בהודעה כי "הרב היה ממעצבי הרבנות הראשית בישראל ואחד מגדולי פוסקי ההלכה. הסתלקותו מותירה חלל גדול בעולם התורה. יהי זכרו ברוך".

 

מפלגת הבית היהודי הודיעה בתגובה כי "הרב עובדיה יוסף, גדול התורה שידע להיכנס לעובי הקורה בסוגיות הלכתיות קשות, יחסר לכל בית בישראל. הרב ידע לחבר בין העם לבין התורה, מתוך גישה של 'כוח היתרא עדיף'. אנו מבכים את לכתו ושולחים תנחומים לבני משפחתו ולתלמידיו".

 

"עמדתי ברגעיו האחרונים ליד גדול דור. זכיתי לראות לא רק לראות את גדולתו בתורה, אלא גם את היותו אב רחום. לא זכינו והסתלק מאיתנו

אחד מגדולי הדורות", אמר הרב דוד לאו, דקות ספורות לאחר מותו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, בגיל 93. "הוא היה אבא אכפתי, אהוב ואוהב לכולנו. איבדנו". לאו אמר כי קרע את בגדיו לאות אבל.

 

כמה דקות לפני כן, קטעו זעקות שבר את הודעתו של מנכ"ל בית החולים הדסה על דבר מותו של הרב עובדיה. מאות אנשים שהגיעו להתפלל בבוקר לשלומו של הרב עובדיה החלו לבכות. אחד מהם, תושב בית"ר דוד ישראל (21), אמר ל-ynet: "איבדנו את אבא. לא הפסקנו להתפלל במשך שבועות והרגשתי שאני חייב להיות כאן. כעת ההרגשה היא שנפלה עטרת ראשנו". נתן, בן 17 מירושלים, הגיע הבוקר להדסה: "כולנו ילדיו, כולנו גדלנו על ברכיו. הוא פוסק הדור וכעת נותרנו יתומים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב עובדיה. הלך לעולמו בגיל 93
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אבי פרץ
דרעי סופד לרב
צילום: אבי פרץ
מומלצים