שתף קטע נבחר

80% מהסטודנטים גולשים בפייסבוק בשיעור

מסקר חדש של חברת פלאפון עולה כי כרבע מהסטודנטים מחזיקים בסמארטפון, טאבלט ומחשב נייד, כשמחצית מהסטודנטים רכשו או ירכשו לפטופ חדש לקראת שנת הלימודים. הפעילות המועדפת על הסטודנטים בזמן השיעור: גלישה בפייסבוק, גלישה באתרי חדשות וצפייה בסרטונים

הסטודנטים הטכנולוגים: כמעט לכל סטודנט (86%) יש לפחות סמארטפון אחד אולם לפי סקר שמתפרסם רגע לפני פתיחת השנה האקדמית, כרבע מהסטודנטים מחזיקים גם בטאבלט ובמחשב נייד בנוסף לסמארטפון. הסקר נערך בסוף חודש ספטמבר לבקשת חברת פלאפון בקרב 302 סטודנטים במדגם אקראי ומייצג של אוכלוסיית הסטודנטים לתואר ראשון ושני.

 

מחצית מהסטודנטים השיבו כי לקראת שנת הלימודים הקרובה הם רכשו או צפויים לרכוש לפטופ חדש כשאייפד הוא הטאבלט המועדף עליהם.

 

ישקיעו אלף שקל בטאבלט ו-40% יגורו אצל ההורים

אם עד לפני כעשור רוב הסטודנטים השתמשו בעט ובמחברת על מנת לסכם את ההרצאות, על פי ממצאי הסקר כיום ל-90% מהסטודנטים יש לפטופ והוא משמש כאמצעי הלימוד העיקרי עבורם בקמפוס. לכן, 40% מהסטודנטים העידו כי בתחילת שנת הלימודים הם ירכשו או שרכשו כבר לפטופ חדש. נתונים גבוהים נרשמו בהקשר זה בקרב הסטודנטים לתואר ראשון.

 

לפטופ לכל סטודנט (shutterstock) (shutterstock)
לפטופ לכל סטודנט(shutterstock)

 

בכל הקשור להשקעה כלכלית, הסטודנטים טוענים שיהיו מוכנים להשקיע כאלף שקל בממוצע על טאבלטים, מעבר למחשב הנייד כשהמועדף עליהם על פי הסקר הוא אייפד - 50% מהנשאלים, אחריו סמסונג גלקסי טאב - 38% ואסוס.

כאמור, מרבית הסטודנטים מחזיקים במכשיר סלולארי כשל-86% מהם יש סמארטפון מתקדם. עוד עולה מהסקר כי סטודנטים בגילאי 25 ומעלה נוטים להחזיק ביותר מכשירים מאשר סטודנטים צעירים יותר.

 

הסקר בדק גם מה עושים הסטודנטים בזמן השיעור. לא במפתיע, 80% השיבו כי הם גולשים ברשת הפייסבוק וברשתות חברתיות נוספות כמו טוויטר, אינסטגרם ועוד. 70% טענו כי הם נכנסים לאתרי חדשות בארץ ובעולם וכ-40% מהנשאלים צופים בסרטונים במהלך השיעור.

 

במסגרת הסקר נשאלו הסטודנטים אודות מקום מגוריהם בזמן הלימודים ו-39 אחוז מהם השיבו שהם ימשיכו לגור בבית, כאשר מרבית הסטודנטים בגילאי 20-24 ימשיכו לגור אצל ההורים. 55% מהסטודנטים הרווקים יתגוררו במעונות הסטודנטים או בדירות שכורות.

 

"הסטודנטים הם קהל צעיר ומוביל דעה, הם ציבור שמאמץ חדשנות ומוטה מחיר", מוסיפה נירית בן קיש, מנהלת אגף השיווק בפלאפון. אנו רואים בקרב קהל זה העמקה של מגמת ה-multi device - מגמת השימוש במספר מכשירים במקביל. המכשירים השונים תופסים יותר מקום בחייהם ומהווים עבורם אמצעי חשוב ועיקרי בתקופת הלימודים. מעבר לשימוש החברתי מדובר בכלי לימודי לכל דבר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים