שתף קטע נבחר

צפת: קורס אקדמי חדש בגירוש שדים ותקשור

שנת הלימודים האקדמית בפתח ועמה גם תחומי לימוד חדשים ולא שגרתיים: מכללת צפת תפתח השנה תואר ראשון במיסטיקה ורוחניות, בראשו תעמוד ד"ר מריאנה רוח-מדבר. בין הקורסים בסילבוס: מבוא לרוחניות עכשווית, קריאה בספר הזוהר וגירוש שדים במסורת היהודית

זו לא בדיחה: תשכחו מלימודי משפטים, תוותרו על החלום להתקבל ללימודי רפואה ותתקדמו הלאה מלימודי מדעי המחשב; תחום לימודים חדש ויוצא דופן ייפתח בשנת הלימודים הקרובה במכללה האקדמית צפת - לימודי תואר ראשון (B.A) במיסטיקה ורוחניות.

 

כתבות נוספות בנושא לימודים:

 

הלימודים יתפרסו מדי שבוע במשך כמה ימים אינטנסיביים ובין הסמטאות שבה נולדת קבלת האר"י הקדוש אפשר יהיה ללמוד קורסים בחסידות, קבלה, דתות אינדיאניות, בודהיזם ומיסטיקה בנצרות ובאיסלאם.  בראש החוג תעמוד בעלת השם ההשראתי-רוחני-משהו ד"ר מריאנה רוח-מדבר (בתמונה מימין). לדבריה, "הלימודים יקנו לסטודנטים מגוון כלים להבנה אקדמית של התופעות הרוחניות והמיסטיות".

 

מכללת צפת ()
מכללת צפת

 

במכללת צפת מתפארים בכך שמדובר בחוג היחיג בישראל ובעולם שמעניק תואר בתחום, ובמוסד אף העמידו מכסה של מלגות ייחודיות על מנת לסייע לסטודנטים המבקשים ללמוד את התואר. בשנת הלימודים תשע"ד יתחילו ללמוד בחוג 15 סטודנטים בגילאים שונים שילמדו במסלול החד חוגי לתואר ראשון, וחלקם אף ישלבו אותו עם לימודי תעודה מעשית או תעודת הוראה במחשבת ישראל או תעודה טיפולית בנטורופתיה, רפואה סינית, הידרותרפיה ותחומים אחרים.

  

מקולנוע רוחני ועד מבט משפטי על כישוף

על שיתוף פעולה עם מרכז הקבלה בתל-אביב עדיין אין על מה לדבר (ולכן אפשר לוותר על החלום של הרצאת אורח של מדונה) אבל בכל הקשור לקורסים השונים, מבטיחים במכללה כאלה שיעסקו בתחומי עניין רבים עם דגש מיוחד על תורות הקבלה ותופעות של רוחניות עכשווית. ההיבט המתודולוגי יעסוק בגישות מחקר אקדמיות מגוונות להבנת התופעה המיסטית כמו חקר דתות, פסיכולוגיה, פילוסופיה, אנתרופולוגיה ועוד.

 

בנוסף לכך, הלימודים כוללים העמקה ייחודית בקבלה לרבות ספר הזוהר, חסידות, קבלת צפת וכו'. פן ייחודי נוסף הוא עיסוק בתופעות רוחניות עכשווית כמו רפואה אלטרנטיבית, קולנוע רוחני וכן מבוא לתרבויות ודתות אינדיאניות.

 

באתר המכללה, אגב, מבטיחים כי בעתיד ייפתחו קורסים גם במבוא לשבתאות, קריאה בספר הזוהר, תורת הזן, מבט משפטי על כישוף עכשווי, דיבוק וגירוש שדים במסורת היהודית ותקשור.

  

פרופ' אהרן קלרמן, נשיא המכללה האקדמית צפת, אמר כי "אני רואה את החוג כמשתלב בחזון המכללה להוביל התחדשות בתחום מדעי הרוח באקדמיה הישראלית, ומבטא את ערכי המכללה המעודדים רב תרבותיות. שכן, החוג יעסוק בתכנים ממגוון רחב של תרבויות ודתות מן הגליל בפרט ומן העולם בכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  זיו ריינשטיין
צפת. ללמוד בין הסמטאות
צילום: זיו ריינשטיין
ד"ר מריאנה רוח-מדבר, ראש החוג החדש
מומלצים