שתף קטע נבחר

חוק במישיגן: פיינט בירה - החל מ-0.47 ליטר

מחוקקים במדינת מישיגן החליטו שהשבתת הממשל הפדרלי, הסוגרת שבוע שני ברציפות, לא תעצור אותם מלחוקק חוק שייתן מענה לכעסם המוצדק של צרכני שתייה רבים. הצעת החוק המכונה "פיינט מישיגן" תקבע כי כל פיינט, כמות מוגדרת של נוזל שלרוב מוזכרת במדידת בירה, חייב להכיל לפחות 16 אונקיות (0.47 ליטרים) של בירה בכוס.

 

עוד חדשות בעולם:

מזל דגים? שרד תקיפת כריש שנייה בעשור

היו נשואים 63 שנה, ומתו בהפרש של שעות

 

אתר החדשות "האפיגנטון פוסט" מדווח כי מטרת החוק היא להבטיח שכל לקוח יקבל בדיוק את כמות הבירה שהובטחה לו בכוס הפיינט. לפי הצעת החוק, שיזם חבר בית הנבחרים, הרפובליקני דיוויד נזק, וחמישה נציגים דמוקרטים, "חל איסור על עסק לפרסם או למכור כל כוס בירה כפיינט במדינת מישיגן שאינה מכילה לפחות 16 אונקיות של בירה".

 

אך עד כמה בעיית מדידת נוזל הבירה נפוצה במישיגן? מסתבר שבכמה

ברים במדינה לא מאמינים באמת המידה "פיינט". לפי "דטרויט פרי פרס", בעלי ברים מגישים כוסות בירה המכילות רק 14 אונקיות. "הצעת החוק טובה מאוד", אמר ג'ון הול, עורך מגזין בירה. "עכשיו לבעלי ברים יהיו שתי ברירות - להגיש פיינט חוקי או להפסיק לקרוא לכוס בירה 'פיינט'".

 

בבריטניה קיים חוק מסוג זה הקובע כי בירה מחבית חייבת להימכר באמת המידה המוסכמת. החוק בממלכה מצריך מבעלי ברים לנקוט כמה צעדים כדי לוודא כי פיינט הוא אכן פיינט. כדי להימנע מהצעדים המפרכים, משתמשים ברים רבים אך ורק בכוסות פיינט מדודות. כעת נותר רק שבישראל יאמצו את הצעת החוק ההוגנת.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
חצי בירה זה חצי בירה. בקרוב בארץ?
צילום: shutterstock
מומלצים