שתף קטע נבחר

למרות הפיטורים - טבע לא תשיב מענקים

משרד הכלכלה לא ידרוש מטבע להשיב מענקים שנתן לה בעבר, למרות הפגיעה בשוק התעסוקה הישראלי. הסיבה: החברה, שהודיעה היום על פיטורי אלפי עובדים בארץ ובעולם, קיבלה מענקים להעסקת עובדים בפועל, ולא על חשבון העתיד

משרד הכלכלה הבהיר היום (ה') כי למרות פיטורים צפויים של כ-800 עובדים בארץ, טבע ישראל לא תצטרך להחזיר מענקים שקיבלה מהמשרד בעבר

 

  

הסיבה המרכזית לכך היא שמשנות התשעים עברה טבע ישראל ממסלול של מתן מענקים עבור העסקת עובדים למסלול של הטבות מס. לחברה אושרה מסגרת קטנה יחסית בשנים האחרונות למענקים עבור העסקת עובדים, בהיקף של 18.6 מיליון שקל, כאשר מתוך מסגרת זו מימשה החברה רק 4.2 מיליון שקל. המענקים ניתנו לחברה כנגד העסקת עובדים בפועל, כלומר לא על חשבון העסקה עתידית של עובדים, ולכן לטבע ישראל אין התחייבויות פתוחות מול משרד הכלכלה.

 

ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע (צילום: עוז מרון) (צילום: עוז מרון)
ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע(צילום: עוז מרון)

 

היום נודע כי טבע תפטר כ-10% מכוח האדם בעולם - כ-5,000 איש, כאשר בישראל צפויה החברה לפטר כ-800-700 איש. נכון לסוף 2012 העסיקה טבע 45,948 עובדים, מהם 7,397 עובדים בישראל.

 

טבע מצפה כעת להשיג חיסכון שנתי בעלויות של כ-2 מיליארד דולר עד סוף שנת 2017. החברה מעריכה כי מיליארד דולר (כ-50%) מהחיסכון השנתי בעלויות יושג עד סוף שנת 2014 וכ-70% מהחיסכון עד סוף שנת 2015.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מפעל טבע בירושלים
צילום: רויטרס
מומלצים