שתף קטע נבחר

מללה בת ה-16 לאובמה: "תפסיק להפציץ"

הנערה הפקיסטנית שנורתה בראשה על-ידי הטליבאן ושרדה באורח נס לא זכתה בפרס נובל לשלום, אבל כן זכתה בפגישה נשיאותית. היא הודתה לנשיא ארה"ב על הסיוע, אך גם ביקשה: "די לתקיפות המל"טים בפקיסטן"

הנערה הפקיסטנית מללה יוסופזאי ששרדה באורח נס אחרי שנורתה על-ידי הטליבאן, נפגשה הלילה (שבת) עם נשיא ארה"ב ברק אובמה ורעייתו מישל בבית הלבן. לפי דובריו של אובמה, הוא והגברת הראשונה הודו למללה על "פעילותה מלאת התשוקה ומעוררת ההשראה למען חינוך בנות בפקיסטן".

 

מללה בת ה-16 נורתה בראשה לפני כשנה על-ידי אנשי ארגון הטליבאן האיסלאמיסטי הקיצוני, משום שפעלה למען חינוך נשים בארצה. הארגון השמרני, הדוגל בהחלת חוקי השריעה על המדינה כולה, מנסה לכפות על נשים להישאר בבתיהן ולא לרכוש השכלה, ובין השאר הוא נחשד בשנה האחרונה בכמה מקרי הרעלה מכוונים בבתי ספר לבנות.

 

המשפחה הנשיאותית עם מללה בבית הלבן. גם הבת הבכורה מליה הצטרפה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המשפחה הנשיאותית עם מללה בבית הלבן. גם הבת הבכורה מליה הצטרפה(צילום: AFP)

 

אחרי שנורתה הועברה מללה לטיפול רפואי בבריטניה והצליחה להתאושש. היא הוזכרה כמועמדת המובילה לקבלת פרס נובל לשלום לשנת 2013, אולם אתמול הודיעה ועדת הפרס כי החליטה להעניק אותו לארגון למניעת הפצה של נשק גרעיני, וכי מללה תוכל לשוב ולהיות מועמד לפרס בשנה הבאה.

 

"ארה"ב מצטרפת לעם הפקיסטני ולכל כך הרבה אנשים מסביב לעולם החוגגים את האומץ של מללה ואת נחישותה לקדם את זכיותיהן של כל הבנות להגיע לבתי הספר ולהגשים את חלומותיהן", נמסר מהבית הלבן.

 

מללה עצמה סיפרה אחרי הפגישה: "הודיתי לנשיא אובמה על פעילותה של ארה"ב למען תמיכה בחינוך בפקיסטן ובאפגניסטן ועל הסיוע שלה

לפליטים הסורים".

 

אלא שהנערה לא היססה גם לעמת את אובמה עם ביקורת על ההפצצות שמבצעת ארה"ב בשטח פקיסטן לעתים קרובות בשנים האחרונות בניסיון לחסל מחבלים, התקפות שבהם נהרגו עד היום חפים מפשע רבים. "הבעתי גם את הדאגה שלי שהתקפות המל"טים מלבות את הטרור. קורבנות חפים מפשע נהרגים בפעולות האלה, והן מעוררות כעס בקרב העם הפקיסטיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
"תודה על הפעילות למען חינוך נשים". מללה עם אובמה
צילום: AFP
מומלצים