שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גילה מתה מ-CT - והליקויים בברזילי נחשפים

  דו"ח חדש שהגיע לידי ynet חושף שורה של ליקויים בהתנהלות בית החולים ברזילי, הקשורים באירוע מותה של גילה אוחיון לפני כשנה וחצי לאחר בדיקת CT, ייתכן בשל רגישות לחומר הניגוד. "הצוות הרפואי לא שקל את משמעות התופעות שהוצגו לפניו ונהג בצורה תת-מיטבית", קובעים המומחים

  גילה אוחיון, בת 49 מאשקלון, הייתה אישה בריאה לחלוטין עד שהגיעה לבדיקת CT פשוטה בבית החולים ברזילי ביוני 2012. מספר שעות לאחר הבדיקה היא התמוטטה ומתה, וכעת קובעת ועדת בדיקה שמינה משרד הבריאות ושכללה שלושה רופאים מומחים כי "נמצאו ליקויים בטיפול". האם ניתן היה למנוע את מותה?

   

   

  עוד חדשות בריאות:

   

  אוחיון הגיע לבית החולים כשהיא סובלת מכאבי בטן. בשל חשד כי היא סובלת מדלקת ריאות היא נשלחה לצילום CT, וכעבור מספר שעות התמוטטה כאמור ונפטרה בבית החולים. סיבת המוות הנדירה, קבעו הרופאים, קשורה בתגובה לחומר שניתן לה לפני הצילום ושגרם לקריסת מערכות גופה.

   

  ארבעת בניה של אוחיון טענו בעבר כי מדובר ברשלנות, ובדו"ח שהוגש בשבוע שעבר למנהל בית החולים ושעיקרו הגיע לידי ynet חושף שורה של ליקויים בבית החולים.

   

  "רופאי המחלקה לא העריכו את חומרת המצב בעת קבלת ההחלטה להחזיר את החולה למחלקה פנימית ללא השגחה מיוחדת", נכתב בדו"ח. "הצוות הרפואי לא שקל את משמעות התופעות שהוצגו לפניו ונהג במקרה מורכב זה בצורה תת-מיטבית: מידע חיוני בהתייחס לאירוע לא הועבר לתורן, הרשומה הרפואית לא התנהלה כנדרש, לא היה רישום בגיליון הרופאים לאחר הידרדרות חמורה במצבה במכון הדימות ולא נרשם הטיפול שקיבלה בשל הידרדרות זאת".

   

  עוד נכתב בדו"ח כי "היעדר עריכת תחקיר בעקבות המקרה בבית החולים ובמחלקה ואי הפקת לקחים הם מצב שאינו תקין. למרות שהוועדה מסופקת באם תוצאות האירוע היו נמנעות לו איכות ההשגחה על החולה הייתה טובה יותר, היא קובעת שהתנהלות הצוות הרפואי מרגע שהוזעק לטפל בחולה במכון דימות ועד פטירתה הייתה לקויה וקוראת ללימוד לקחי האירוע ויישומם בהקדם. מסקנות פרסונליות תקבענה בהמשך".

   

  הוועדה קובעת כי ביצוע ה-CT היה נכון בעיקר וכי חומר הניגוד "אוניפק" ניתן במינון הנכון.

   

  בעבר נטען כי צוות האחיות והסיעוד פעל גם הוא ברשלנות, אך הדו"ח מנקה אותם מאשמה. פרקליטם של הצוותים, עו"ד עפר ברטל ועו"ד דב גלעד כהן, מסרו כי "אנו שמחים שצוות האחיות והסיעוד נמצאו ככאלו שפעלו על פי הנהלים ולא נמצא רבב בפעילותם המקצועית".

   

  מבית חולים ברזילי נמסר כי הדו"ח התקבל לפני מספר ימים וכעת הוא נלמד.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי קבלו
  מתן אוחיון עם תמונת אמו, גילה ז"ל
  צילום: גדי קבלו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים