שתף קטע נבחר

עיני: טבע קיבלה מיליארדים, למדינה יש מילה

על רקע כוונת טבע ובז"ן לפטר עובדים, אמר יו"ר ההסתדרות עיני: "אני מקווה שמדובר באירועים נקודתיים. שלפיד לא יישאר אדיש"

1,000 איש משתי חברות צפויים לאבד בקרוב את עבודתם בתקופה הקרובה ובהסתדרות ממהרים להגיב: יו"ר ההסתדרות עופר עיני כינס אחר הצהריים (יום ב') מסיבת עיתונאים שבה התייחס להודעות על פיטוריהם המתקרבים של כ-800 עובדי חברת "טבע" ו-240 עובדי בתי זיקוק נפט.  

 

 כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

עיני אמר כי גל הפיטורים בשתי החברות הוא "מקווה שמדובר באירועים נקודתיים ולא משקיים. אפגש עם מנכ"ל טבע". הוא פנה לשר יאיר לפיד ואמר: "ראוי ששר האוצר לא יישאר אדיש. לא שמענו אותו בנושא. כשמפטרים עובדים שר האוצר צריך לדרוש הסברים". יו"ר ההסתדרות הוסיף כי "הממשלה אינה יכולה לשבת מהצד ונצטרך לתת פיתרון לצלוח את המשבר".

 

בשבוע שעבר נודע שחברת טבע תצמצם כ-10% מכוח האדם שלה בעולם במהלך 2014, ובישראל יאבדו את עבודתם על פי ההערכות כ-800-700 עובדים. הפיטורים צפויים להתממש חרף העובדה שטבע זכתה בשנים האחרונות להטבות מס מפליגות.

על פי נתונים שחשפה רשות המסים ביולי האחרון,טבע קיבלה את הטבת המס הגבוהה ביותר במשק בסכום כולל של 11.77 מיליארד שקל בין השנים 2011-2006.

 

אמש פורסם שבז"ן, הנמצאת בשליטת החברה לישראל של משפחת עופר וחברת פטרוכימיים, תפטר כ-240 עובדים. הם יישלחו הביתה על רקע הפסדים גבוהים שהצטברו במאזני החברה בשנים האחרונות. טרם גובשה רשימה שמית של מפוטרים ועוד לא ברור את מי היא תכלול. החברה נקלעה למצב קשה לאחר שהפסידה 167 מיליון דולר בשנת 2012 ו-87 מיליון שקל ב-2011. עיקר ההפסדים נגרמו בשל העיכוב של שלוש שנים בהגעת הגז הטבעי מהקידוחים הישראליים במי הים התיכון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד מורג
עופר עיני, היום
צילום: גלעד מורג
מומלצים