שתף קטע נבחר

נגד אביו: "המשפחה הסדיסטית כלואה בשקר"

דרמה בבית המשפט: אחת מנשות הכת הירושלמית מול בנה בן ה-16, שיצא נגד האב ונותק מהמשפחה. הבן העיד נגד האב, ראש הכת, שנידון ל-26 שנות מאסר: "קרו בבית דברים נוראים, העדתי למרות המחיר". האם: "זו עלילה"

בבית המשפט המחוזי בירושלים התרחשה הבוקר (ה') דרמה אנושית גדולה: לקראת הקראת גזר הדין של הנאשם בפרשת "הכת הסדיסטית" התייצבו מצד אחד אחת הנשים התומכת בבעל המתעלל, ומצד שני בנה בן ה-16 - שהעיד נגדו וסייע לשלוח אותו ל-26 שנות מאסר. אחרי הקראת הדין אמר הבן: "זה הדבר הכי טוב שיכל לקרות. אני שמח. מגיע לו שיקבל את העונש וישב במקום שמגיע לו. אני בטוח שזה יעזור ויקדם את המשפחה שעדיין כלואה בשקרים".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

ד', העומד בראש הכת, הורשע ב-18 סעיפים שלפיהם לאורך שנים ביצע בבני הבית עבירות מין, אלימות, כליאה בתנאי עבדות והתעללות בנשים ובעשרות קטינים, חלקם ילדיו הביולוגיים. בן ה-16 שהחליט להעיד בוּדד ונותק לגמרי מאמו,

שהיא וחמש נשים נוספות מהכת נותרו נאמנות לראש המשפחה.

 

"כדי שזה ייעצר הסכמתי לעזוב הכול ולספר הכול, למרות המחיר", אמר הבן. "בבית קרו דברים נוראים. הוא פגע במשפחה ועשה דברים שרק סדיסטים עושים: התעללות, סחיטה, השפלות. דברים בלתי נסבלים, דוחים ומאוד קשים. אני מקווה שזה ייתן כלים לאחים שלי ולכל בני המשפחה להתמודד ולקום מהמקום הנורא הזה. אבא שלי, שאני לא רוצה אפילו לקרוא בשם שלו, הוא פגע בכולם. לא אשכח מה שעשה לאחותי".

 

על פי הכרעת הדין, "המשפחה" כללה שש נשים ועשרות ילדים. האב שכנע את הנשים להצטרף אליו בדרכי נועם, אך משהצטרפו הפכו חייהם לגיהינום שכלל אלימות מחרידה, פיזית, מינית ונפשית, כלפיהן וכלפי ילדיהן.

הבן שהעיד. "הוא פגע בכולם" (צילום: אבי פרץ) (צילום: אבי פרץ)
הבן שהעיד. "הוא פגע בכולם"(צילום: אבי פרץ)

ראש הכת, ד', היום בבית המשפט (צילום: אבי פרץ) (צילום: אבי פרץ)
ראש הכת, ד', היום בבית המשפט(צילום: אבי פרץ)

כאשר נשאל הבן על כך שאמו ויתר הנשים בבית טוענות שהאישומים הם עלילה ושקר, השיב: "אין להן עדיין את הכוח לקום ולספר את האמת. הן תומכות בו במקום להגן על ילדיהן הפגועים. הן עדיין שבויות באיומים שלו ובשטיפת המוח. הוא גם שלח איומים מתוך המעצר, בשיחות טלפון ובביקורים.

 

"קשה לי, אני לבד, אבל מה שמנחם זו האפשרות שהם יתאוששו בזכות זה, שיצאו מהמקום הנורא הזה. אני מקווה שהם ימצאו עכשיו את הכוח כדי לספר כל מה שהיה. נכון שלכל אחד יש חלק קטן במה שהיה, אבל הוא זה שהנהיג והוביל הכול, הגיע הזמן להתחיל מחדש".

 

אמו של הילד ישבה מטרים ספורים ממנו בעת הקראת גזר הדין אך לא החליפה עמו מילה. לאחר מכן היא טענה שוב ושוב כי הכול עלילה נגד בעלה: "חמש נשים העדנו פה, ובית המשפט התעלם מקולנו. אנחנו אומרות בפה מלא: אנחנו אוהבות את האיש הזה והיה לנו טוב איתו. איך אפשר לטעון כלפיו את כל העלילה הזו? כל מה שהעדים אומרים הוצא באיומים ובסחיטה במשטרה".

 

כשנשאלה על בנה טענה שהוא הקורבן: "הוא לא רצה להעיד במשך חודשים ארוכים. איימו עליו במאסר כי הוא תקף את האחים הקטנים שלו. אף אחד לא אמר לו לנהוג ככה, הוא פעל כך והפחידו אותו שהוא ייכנס לכלא אם לא יעיד".

 

האם המשיכה וטענה כי הפרידו אותו ממנה: "הלעיטו אותו בכדורים פסיכיאטריים, עשו ממנו זומבי, הכול בשביל שיעיד נגד אבא, אבל הכול שקר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי פרץ
הבן שהעיד נגד ראש הכת. "בבית קרו דברים נוראים"
צילום: אבי פרץ
מומלצים