שתף קטע נבחר

Windows 8.1 יוצא לדרך

כפתור ההתחל עושה קאמבק, מחליפים עמוד בנפנוף יד ומחלקים את המסך לארבע: מיקרוסופט משיקה את העדכון הרשמי למערכת ההפעלה האחרונה שלה - Windows 8 ומבטיחה לתקן בעיות ולשפר את חווית השימוש

מערכת ההפעלה האחרונה של מיקרוסופט - Windows 8, יצאה באוקטובר 2012 תחת קול תרועות למערכת האחת שתפתור את כל הבעיות. אחת שתפעל באותה צורה על הטאבלט ועל המחשב האישי ותתמוך במסך מגע בצורה טבעית ונוחה. 

 

 

כל זה לא ממש קרה, כשמיקרוסופט שחררה מוצר שנפל באמצע עם ממשק האריחים שהיה מצוין למסכי מגע, אך הופיע גם במחשבים רגילים, שם הסרת כפתור ההתחל הייתה אחת הטעויות המשמעותיות ביותר. משתמשים רבים ראו במעבר בין הממשקים מתסכל ומיותר. היום (ה'), מוציאה מיקרוסופט עדכון משמעותי ראשון למערכת ההפעלה שלה.

 

שולחן העבודה מתחדש

כפתור התחל חוזר - אך לא במתכונת שבה הכרתם אותו עד Windows 7. לחיצה קצרה על הכפתור תעלה את ממשק האריחים, ולחיצה ארוכה תעניק גישה להגדרות מהירות כמו לוח הבקרה וכדומה. לאכזבתם של רבים, לא תהייה גישה לתוכנות כמו בעבר.

 

הדלקה לשולחן העבודה - מעכשיו ניתן להפעיל את המחשב ישירות במצב שולחן עבודה ללא הצורך לעבור דרך ממשק האריחים. טוב למי שרוצה לפשט את הדברים בשביל ההורים שכבר מכירים את העיצוב הקודם.

 

מגע ומחוות

מקלדת מלאה - לאלו המשתמשים במסך מגע או בטאבלט, המקלדת שעל המסך תכלול מעתה אפשרות לגשת למספרים וסימני פיסוק על ידי החלקת האצבע מעלה או הצידה ממקשים מסוימים, בכך מעלימה את הצורך לעבור הלוך חזור בין מקלדות.

 

מחוות באוויר - בדומה למה שסמסונג הטמיעה במכשירים החכמים שלה, גם מיקרוסופט מנסה להכניס את אלמנט השליטה באוויר עם האפשרות לדפדף בין עמודים באפליקציית Bing Food & Drink. כך אפשר למשל להשתמש בטאבלט כספר מתכונים, ולעבור בין עמודים מבלי ללכלך את המכשיר. עם זאת אנו תוהים כמה ארוך המתכון שצריך להחליף עמודים.

 

ארגון אריחים - ניתן ללחוץ ולהחזיק את האריחים עם האצבע  (או העכבר)כדי להזיזם. לחיצה כפולה תאפשר לשנות את גודלם לאחת מארבע מידות. בגרסה הקודמת היה ניתן לעשות זאת רק עם העכבר או להאבק בממשק המגע המתיש. 

 

 (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
(צילום: שחר שושן)

 

נוח יותר

גישה נוחה לאפליקציות - כדי להגיע אל כל האפליקציות, כל שעליכם לעשות הוא להחליק את האצבע מצד המכשיר במסך ההתחלה. בעבר היה אפשר להגיע לתפריט דרך החלקת האצבע מתחתית המסך ואז לחיצה על All Apps.

 

עדכונים אוטומטיים - אפליקציות יתעדכנו ברגע, מה שיחליף את התזכורות הטורדניות שמפנות את המשתמש אל ה-Windows Store כדי לעדכן ידנית את האפליקציות.

 

תמיכה בטאבלטים קטנים - Windows 8.1 מכיל מסך בית בעל גודל משתנה שעתה נראה טוב במצב אנכי על מסכי 7 ו-8 אינץ'.

 

גישה ממסך הנעילה - מעתה אפשר לענות לשיחות בסקייפ או לצלם תמונות ממסך הנעילה, ללא הצורך לפתוח את המכשיר ולהזין סיסמה. בנוסף ניתן להגדיר אפליקציות אחרות כמו טוויטר להציג התראות כשהמסך נעול.

 

שינויים בתפקוד

ריבוי משימות אמיתי - לאחר העדכון תוכלו להפעיל עד ארבע אפליקציות אחת ליד השניה במסך מפוצל. עם זאת כדי להשתמש בתכונה יש צורך במסך גדול למדי התומך ברזולוציה גבוהה כך שרוב הטאבלטים בכל מקרה לא יתמכו בפונקציה הזו. בנוסף ניתן לשנות את גודל החלון המפוצל בצורה חופשית ולא רק לשני גדלים (שליש ושני שליש) כפי שהיה עד כה. נכון לעכשיו מעטות האפליקציות שתומכות במצב התצוגה הישן, שלא נדבר על המצב החדש.

 

חיפוש כללי - חיפוש המתבצע דרך ממשק האריחים יציג לא רק את תוצאות החיפוש מהמכשיר, אלא גם מהרשת ובנוסף יציג אינפורמציה רלוונטית ישר בחלון החיפוש. כך למשל אם תחפשו זמר כלשהו, תוכלו לראות מידע ביוגרפי וסרטונים.

 

יותר חברתי

תמיד מעודכן - תוכנת האימייל המובנית מוצגת בפאנל מיוחד משלה ובו עדכונים מרשתות חברתיות כמו פייסבוק והודעות מאנשי קשר הנמצאים ברשימת המועדפים. בנוסף לכך ישנם עדכונים ספציפיים למוצרי מיקרוסופט שפועלים רק עם חשבון של החברה כמו הוטמייל ו-Outlook.com.

 

לגלוש בכל הטאבים - עד כה הייתה הגבלה שאפשרה לפתוח עד 10 לשוניות (טאבים) בבת אחת בגרסת האקספלורר של תצוגת האריחים, ואם הייתם פותחים עוד לשונית מעבר, לשונית אחרת הייתה נסגרת ללא הודעה. כעת ניתן לפתוח אינסוף לשוניות (עד סוף הזיכרון כנראה) ובנוסף למקם לשונית אחת בכל צד של המסך. אתם יודעים, כמו שהיה אפשר ב-Windows 7.

 

 (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
(צילום: שחר שושן)

 

כל מיני קשקושים 

עריכת תמונות - תוכנת עריכה עם אפקטים מוכנים מראש בסגנון אינסטגרם עכשיו מגיעה מובנית פנימה.

 

Xbox One - הקונסולה החדשה מאפשרת לרכוש סרטים ותוכניות דרך חשבון האקס בוקס לייב. השילוב של הטכנולוגיה בתוך מערכת ההפעלה מאפשר למשתמש לראות תוכן כלשהו בקונסולה, ואז לעבור למחשב ולהמשיך מאותה נקודה.

 

את העדכון אפשר להוריד דרך חנות היישומים של מיקרוסופט. ואם בא לכם להרוג קצת זמן בדרך, נסו את האפליקצייה הרשמית של פייסבוק לווינדוס 8 (חפשו facebook בחנות).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים