שתף קטע נבחר

ילדה ללא זהות: נחקרים 10 מקרים של נעדרים

הילדה החטופה שנמצאה ביוון ממשיכה להסעיר את המדינה והעולם כולו וארגון צדקה מסר כי 10 מקרים של ילדים נעדרים נחקרים ברצינות בהקשר לחטיפת הילדה בת ה-5. "המקרים כוללים ילדים מארה"ב, קנדה, פולין וצרפת"

ארגון צדקה ביוון למען ילדים הודיע היום (יום ג') כי לפחות עשרה מקרים של ילדים נעדרים נחקרים "ברצינות רבה" בהקשר לחטיפתה לכאורה של ילדה בת 5, העונה לשם "מריה", על ידי זוג צוענים במדינה. הילדה נמצאה בסוף השבוע האחרון ליד העיר פרסאלה שבמרכז המדינה.

 

עוד חדשות בעולם :

גולי אחמדינג'אד שבים לאיראן של רוחאני

מאה על 100: מזל טוב ענק לתאומות זהות

איך הגיבו קונים לתנין שהתקרב לחנות? צפו

'אוכלים עלים מורתחים'. מכתב מסורים במצור

 

"המקרים כוללים ילדים מארצות הברית, קנדה, פולין וצרפת", אמר פנאגיאוטיס פאראדיס מארגון "החיוך של הילד".

 

צפו: הילדה מריה רוקדת תמורת כסף 

 

מריה ו"הוריה" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מריה ו"הוריה"(צילום: EPA)

אמש הופיעו בבית המשפט ביוון בני זוג מיישוב בני הרומה בחשד לחטיפת הילדה מריה. הם טענו להגנתם שלא חטפו את הילדה ושאמה הביולוגית מסרה להם אותה כשהייתה תינוקת כי לא יכלה לטפל בה בעצמה.

בדיקות DNA גילו שהילדה אינה בעלת קשר גנטי לזוג הצועני. נגד השניים, אישה בת 40 וגבר בן 39, עומדות עבירות חטיפה וזיוף מסמכים.

 

"מדובר באימוץ שלא היה ממש חוקי, אך האם הביולוגית הסכימה לו", אמר אחד מעורכי הדין של הגבר החשוד. הוא הוסיף כי זה מה שמסר הזוג בעדותו מול השופט. הדיון בעניינם התנהל בדלתיים סגורות. בית המשפט יחליט בהמשך אם להשאירם במעצר עד תום ההליכים או לשחררם.

 

נשיא קהילת בני הרומה, באביס דימטריו, ציין אתמול כי יחס הזוג לילדה היה טוב יותר מאשר יחסם לילדיהם הביולוגים והוסיף שמריה אהבה אותם. הצוענים הקפידו לציין שוב ושוב כי קהילתם לא מעורבת בחטיפות ילדים או בסחר בהם.

 

ארגון "החיוך של הילד" מסר כי מריה נמצאת כרגע תחת חסותו. בדיקות רפואיות שנערכו לילדה העלו שהיא בת חמש או שש. עם מציאתה של הילדה העריכו בתחילה שהיא בת ארבע.

 

הזוג החשוד בחטיפת הילדה השתמש בכמה זהויות כדי לרשום 14 ילדים בשלוש ערים שונות. מתוך ה-14, רק ארבעה מהילדים זוהו, אמר ואסיליס הלטסיס מהמשטרה המקומית. בדיקה של תאריכי הלידה של הילדה העלתה כי במקרה אחד, האישה ילדה תינוק כל ארבעה חודשים. בסך הכול קיבל הזוג בכל חודש קצבאות על סך 2,500 אירו מהמדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בת חמש או שש. מריה
צילום: רויטרס
מומלצים