שתף קטע נבחר

בנט נגד נתניהו: "נמנע בחוק שחרור מחבלים"

עוד עימות בקואליציה: מפלגת הבית היהודי הודיעה כי ביום ראשון תעלה להצבעה בוועדת השרים חוק נגד שחרור מחבלים, רגע לפני הפעימה השנייה. "הניסיון של נתניהו לכרוך בנייה עם שחרור רוצחים ציני ופסול מוסרית"

חילוקי הדעות בממשלה שוב יוצאים לאור: בבית היהודי הודיעו הערב (יום ה') כי יעלו ביום ראשון להצבעה בוועדת השרים חוק נגד שחרור מחבלים, זמן קצר לפני הכוונה לממש את החלק השני בעסקה. "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר", אמרו בבית היהודי על ההסכם שהחזיר לחיים את המשא ומתן המדיני, שבינתיים תקוע.

 

המו"מ המדיני - דיווחים אחרונים ב-ynet:

אבו מאזן על המו"מ: "יש עוד מספיק זמן"

רבנים: התפללו לכישלון המו"מ עם הפלסטינים

ארה"ב: ישראל והרשות מגבירות את המו"מ

שר פלסטיני: עוד שחרור אסירים - בחודש הבא

 

בכירים בבית היהודי אמרו על הדיווחים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יקדם בנייה מעבר לקו הירוק כי "הניסיון לכרוך את הבנייה עם שחרור רוצחים הוא ציני ופסול מוסרית. טוב יהיה שראש הממשלה לא ישחרר רוצחים ולא יבנה. זהו נראה כמו ניסיון בזוי גם לשחרר רוצחים וגם להשחיר את מפעל ההתיישבות".

 

במפלגתו של נפתלי בנט המשיכו ותקפו את השותפה הקואליציניות, "התנועה":

"עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה". בבית היהודי הזכירו כי שרי המפלגה הצביעו נגד שחרור המחבלים גם לפני פתיחת המשא ומתן המדיני, "אך הממשלה החליטה אחרת. ביום ראשון הקרוב הבית היהודי, ביחד עם יו"ר הקואליציה, תעלה להצבעה הצעת חוק שתעצור את שחרורי המחבלים המבישים בעתיד, ואנו מצפים כי הפעם גם שרי הליכוד יתמכו בהצעה זו".

 

שר האסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, אמר בחודש שעבר שהפעימה השנייה של שחרור האסירים הפלסטינים מבתי הכלא בישראל תתבצע ב-29 באוקטובר. בסבב הקודם בחודש אוגוסט שוחררו 104 פלסטינים.

 

השר הפלסטיני אמר אז סבב שלישי של שחרור אסירים על-ידי ישראל ייעשה ב-29 בדצמבר והרביעי והאחרון במסגרת ההסכם יהיה ב-28 במרס. הוא הדגיש כי שחרור האסירים לא יהיה תלוי בהתפתחויות במשא ומתן עם ישראל, וכי אף אסיר לא יגורש אל מחוץ לרצועת עזה ולגדה המערבית.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל לרנר, גיל יוחנן
לבני ובנט. עוד עימות
צילום: גיל לרנר, גיל יוחנן
מומלצים