שתף קטע נבחר

דרשו מאולמרט לשלם: "נרשמת לאודישנים כשהיית ראש הממשלה"

חברת "איקיוטק" ששלחה לאזרחים רבים דרישת תשלום פתאומית, פנתה גם לאזרח אהוד אולמרט, בטענה שנרשם כביכול לשירותי תוכן וצבר חוב. דרישת התשלום הוסרה לאחר פנייתו הנזעמת. בחברה מתנצלים: "אחד החייבים הזדהה בשמו"

חברת "איקיוטק" דרשה מראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט תשלום חוב שצבר כביכול, לאחר שבשנת 2008, בעת שכיהן בתפקיד החשוב ביותר בישראל, נרשם לשירותי תוכן ומידע באינטרנט. בעקבות פנייתו הנזעמת של אולמרט הדרישה לתשלום הוסרה.

 

25 במאי 2008, התאריך שבו טענה "איקיוטק" שאולמרט נרשם לשירותיה, היה יום לא פשוט עבור ראש הממשלה. השיחות עם מצרים על השגת רגיעה ברצועת עזה הגיעו למבוי סתום וראש השב"כ דיווח יממה קודם לכן בישיבת הממשלה כי חמאס ערוך ומוכן לסבב לחימה נוסף. במקביל, נערכו פרקליטיו של אולמרט ליום הגורלי למחרת - עדותו המוקדמת הראשונה של משה טלנסקי בפרשת מעטפות הכסף, שהטילה צל כבד על המשך כהונתו. 

"דרישה מופרכת וחסרת בסיס". אהוד אולמרט (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"דרישה מופרכת וחסרת בסיס". אהוד אולמרט(צילום: אוהד צויגנברג)

אבל אולמרט, לפי מכתב הגבייה של משרד עו"ד דב שילנסקי ושות', המייצג את חברת שירותי התוכן "איקיוטק", היה טרוד באותן שעות בעניינים אחרים לגמרי - בסיכויו לצלוח אודישנים בתחום הבידור ובנעשה בביצת הסלבס המקומית. אחרת איך אפשר להסביר את המסמך הזה שקיבל לידיו לאחרונה: "נרשמת ב-25.5.2008 לשירותי תוכן ומידע בתשלום באמצעות האינטרנט והרשת הסלולרית", נאמר במכתב. "ביקשת להיות מנוי של מרשתי לאחד או יותר מהשירותים המוכרים בשמות המותג: אודישנים במרום, כרטיסון, דייט מאסטר, ממותגים בייבס, ספייסר, ספורטיפ, אקס ג'ובס, וי. אי. פי סלבס ו/או אחר".

 

ראש הממשלה לשעבר הצטרף לרשימה ארוכה של אזרחים בישראל שקיבלו לאחרונה הודעת גבייה תמוהה מחברת שירותי התוכן "איקיוטק" המבקשת לגבות כספים ממבוגרים וקטינים כאחד, שנרשמו לכאורה לשירותי התוכן שלהם באינטרנט ובסלולר בעשור הקודם. לטענת החברה, כ-100 אלף איש רשומים עדיין לשירותיה אך הפסיקו לשלם. אלפי אזרחים גילו לאחרונה בפעם הראשונה בחייהם שהם רשומים או היו רשומים לשירותי החברה. רבים מהם, כמו אולמרט, הופתעו לגלות שנעשה שימוש בשמם וכעת הם מאוימים בעיקולים והוצאות לפועל.

 

במכתב שנשלח לראש הממשלה לשעבר בתחילת החודש על ידי משרד עורכי הדין המייצג את "איקיוטק" נכתב: "אישרת את הרשמתך בדף ההרשמה והתחייבת בתשלום בתקנון האתר ובדף הרישום, תוך שהרשמתך אושרה גם בזיהוי כפול באמצעות מכשיר הטלפון שברשותך. לפי רישומי מרשתי, לא שילמת תמורת השירותים ו/או חלקם עד ליום הזה". לפיכך, נדרש אולמרט לשלם מיידית, בתוך שבעה ימים, חוב שהוא צבר כביכול, אחרת ימצא עצמו מול הליך משפטי נוסף. סך החוב, על פי המכתב, "1,327 שקלים בתוספת ריבית והצמדה של 66.35 ובתוספת שכר טרחה בסך של 262 שקלים. סה"כ 1,655.35 שקלים".

 

לשכת אולמרט: "מציעים לכולם לבדוק"

אולמרט, מצדו, סבר תחילה כי מדובר במתיחה, אך כשפנה למשרד עורכי הדין, גילה כי התביעה אמיתית לחלוטין ודרש מהם להסיר אותה מיידית. בשבוע שעבר קיבל מכתב נוסף, ולפיו התיק נגדו בוטל. מלשכתו של אולמרט נמסר בתגובה: "מדובר בדרישה מופרכת וחסרת בסיס שהתקבלה במשרדנו, בניסיון לדרוש תשלום על שירות שלא היה ולא נברא. לטענת החברה האמורה,

 מר אולמרט, בהיותו ראש ממשלה, נרשם כביכול ל'אודישנים' לתוכניות טלוויזיה או שירותים דומים באמצעות הטלפון הסלולרי".

 

"תחילה חשבנו שמישהו מתבדח על חשבוננו ומדובר בסוג של מתיחה. לדאבוננו, התברר כי אזרחים רבים קיבלו דרישות תשלום דומות מאותה חברה עצמה. עם קבלת המכתב פנינו לחברה ודרשנו לבטל לאלתר את הדרישה המופרכת. הם נענו מייד וטענו שמדובר בטעות. אנו ממליצים לכל האזרחים שקיבלו דרישות דומות לבדוק היטב את הדברים ולוודא שלא מדובר בניסיון לדרוש כספים על שירותים שלא נרכשו או לא ניתנו מעולם – כפי שהיה במקרה של מר אולמרט".

 

מחברת איקיוטק נמסר: "איקיוטק מתנצלת בפני מר אולמרט על שרבוב שמו לרשימה. מבירור מעמיק שערכה החברה עולה כי אחד החייבים נרשם בשם זה מתוך רצון לחמוד לצון. במקרים כגון זה מתבצע איתור הבעלים החוקי של הטלפון. חשוב לזכור כי נערכה פנייה ל-100 אלף חייבים, ובמהלך טיפול בכמות לקוחות שכזאת עלולות ליפול טעויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט
צילום: פלאש 90
מומלצים