שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפוסט הפומבי שסיבך את הגבר הבוגדני

  הודעה שפורסמה בקבוצה פומבית הפכה לדבר הכי ויראלי אתמול ברשת החברתית, עם מאות שיתופים ועשרות תגובות שניסו להבין מדוע גבר נשוי שנחשף בשם מלא, מצהיר קבל עם ופייסבוק על רצונו לבגוד באשתו. נועה בנוש על השרשור שהסתבך

  מאז תחילתו של עידן הפייסבוק, נראה כי מלאכת החיזור מעולם לא היתה קלה יותר. הרשת החברתית מאפשרת לנו להכיר בני זוג פוטנציאלים רבים, אליהם יתכן ולא היינו נחשפים, דרך קבוצות עניין ואפליקציות שונות להכרויות - והכל תחת קורת גג אחת.

   

  עוד בנושא:

  בעלי כל היום בפייסבוק והפסיק להתעניין בי

  זוגיות בעידן פייסבוק: מה-Poke ועד הפרידה

  להיות שוטרת פייסבוק שלו או לסמוך עליו?

   

  עבור הבוגדים, לעומת זאת, יתכן שפייסבוק אינו מסביר פנים באותה המידה. צריך מנה הגונה של עזות מצח וזחיחות על מנת להתחיל עם אנשים אחרים בשמך האמיתי כאשר אתה נשוי. הפרופיל שלך לא רק מסגיר את השם של אשתך, אלא גם מאפשר ליצור איתה קשר בלחיצת כפתור אחת.

   

   

  כי בניגוד לכרטיס אישי באתר הכרויות, המאפיין הדומיננטי ביותר של פייסבוק הוא הפומביות. אנשים רבים נחשפים לתוכן שאנחנו מייצרים ברחבי הרשת החברתית, ולמידע עלינו ועל אנשים אחרים. ואם לכותל יש אוזניים, הרי שלקיר בפייסבוק יש גם עיניים, שלא כולן רצויות. ומי שאינו יודע כיצד להשתמש בכלי הזה באופן נכון, דינו להיתפס.

   

  "תשלחי לי הודעה לפרטי"

  דוגמה משעשעת ועצובה כאחד לשימוש שגוי בפייסבוק לצורך סטוצים נקרתה בדרכי אתמול. פוסט שנכתב לפני כחודש בקבוצת הכרויות בפייסבוק החל להתפשט אתמול בצהריים ברחבי הרשת, לאחר שאנשים נתקלו בו במקרה והפיצו אותו הלאה באמצעות כפתור ה-Share. הנה הוא כלשונו, כל הטעויות במקור:

   

  "שלום לכל החברים בקבוצה. אני לא מחפש קשר, רק אם יש מישהי באותו ראש שלי להתפנן ככה מדי פעם. אני נשוי, אשתי אין לה פייסוק וגם אם יהיה לה היא לא תדע להשתמש חחחחחחחחחח. אני אוהב הכל, רק לא שגעונות של סאדו ואלימות. אם יש פה מישהי ככה לתפוס ראש פעם בשבוע ולהתפנן אני יכול.. אל תשלחי לי הודעה לפרטי, לפעמים הבת שלי עוזרת לי עם הפייסוק והמחשב ולא נעים לי שתראה בטעות. תרשמי לי פה ואני כבר יצור איתך קשר".

   

  הפוסט, כפי שהופיע בקבוצה הפתוחה (facebook.com) (facebook.com)
  הפוסט, כפי שהופיע בקבוצה הפתוחה(facebook.com)

   

  הפוסט הזה יכל להיות עוד מקרה של גבר נשוי שמעוניין לקיים יחסי מין מהצד באופן דיסקרטי, לולא האופן הבלתי דיסקרטי שבו הוא פורסם: כהודעה פומבית על הקיר של קבוצת הכרויות המונה מעל 10 אלף חברים, שנשלחה באמצעות הפרופיל האישי (הכולל שם מלא ותמונות) של הכותב. בנוסף לכל הצרות, מדובר בקבוצה פתוחה, כך שגם מי שאינו חבר בה (כמוני), יכול היה לראות את ההודעה.

   

  הפוסט גרר שרשור ארוך של תגובות, חלקן של אנשים שהביעו שאט נפש. בתגובה, הבהיר דוד (השם האמיתי שמור במערכת), מהם המניעים שהובילו אותו לרצון לבגידה: "אשתי זה לא מה שהיה פעם, לפעמים היא כמו ספתא שלי, אין לנו מין כבר הרבה שנים". "לא קיימתי (יחסי מין. נ.ב.) עם אישה נורמלית אולי יותר מחמש או שש שנים משנת 2001 בערך".

   

  הוא מתאר לפרטי פרטים את מצבה הבריאותי של אשתו, ואת השינויים שחלו בצורתה החיצונית בעקבות מחלה עימה היא מתמודדת. אחסוך מכם את התיאורים הבוטים ואסתפק ב"היא מאוד שמנה מהתרופות ואין לה ריח טוב, ואני רואה מה שקורה פה עם בנות יפות ואני חושב שאני לא חייב להיות בעונש"; "היא לא עשתה לי משהו רע, אבל אני לא יכול לשכב איתה".

   

  שתיים מהמגיבות עודדו אותו ותמכו בו. "כל הכבוד לו שהוא פועל בדרכים נקיות ולא עושה דברים שהשתיקה יפה להם" (כמו לבגוד?), "תאמין לי אתה קורבן של הנסיבות, אתה לא אשם. אני מבינה מה עובר עליך" כתבו השתיים, אשר שיתפו עימו פעולה והסכימו להיפגש איתו, כל אחת בתורה, ספק מתוך רצון כן וספק מתוך חמידת לצון.

   

  המפנה בעלילה חל לאחר שדוד קבע פגישה עם הבחורה הראשונה, תוך כדי שהוא מדריך אותה (בפוסט הפומבי) כיצד עליהם לתקשר באופן דיסקרטי. "אל תשלחי לי הודעה לפרטי, שהבת שלי לא תראה בטעות, לא בא לי שיתחילו סלטים בבית... אני אשלח לך הודעה באינבוקס אבל אל תעני לי בחזרה. אני אתן לך את הסלולרי ותתקשרי בדיוק מתי שאני אגיד לך מחסוי, ככה זה יותר בטוח".

   

  והעלילה מסתבכת... (facebook.com) (facebook.com)
  והעלילה מסתבכת...(facebook.com)

   

  בשלב זה הצטרפה לדיון עמיתה לעבודה של דוד, שראתה במקרה את הפוסט והזדעזעה מתוכנו. היא מנסה להזהיר אותו שכל אחד יכול לצלם את השיחה ולהראות לאשתו, ומבקשת ממנו למחוק את התכתובת, אך תחינתה נופלת על אוזניים ערלות. "אבל כבר קבעתי איתה, אני לא יכול לבטל. מסכנה, היא רוצה בטובתי, ראית כמה שהיא רוצה".

   

  מיד לאחר מכן מתחיל דוד לשוחח עם אישה נוספת, בשיחה הכוללת תיאורים מיניים מפורשים וגסים של הדברים שברצונו לבצע בה, וקובע איתה מפגש. חברתו לעבודה, שעדיין נמצאת בדיון, מנסה שוב להסביר לו את השלכות מעשיו: "אתה יודע אם מישהו בשכונה חבר פה באתר הזה? מה יעשו לאשתך? מה יעשו לילדים שלך? אתה לא חושב גם עליהם? מילא אתה רוצה לבגוד, תעשה את זה בשקט. אתה לא לבד, כולם רואים את זה".

   

  בתגובה, משנה דוד טקטיקה ומכחיש את כל הדברים שכתב, על אף שהם מופיעים כמה שורות מעלה על גבי המסך: "אני בכלל לא זוכר שכתבתי דבר כזה, מה פתאום. זה לא מוכר לי, אין לי מושג מה זה". הדיון מסתיים כאשר חברתו לעבודה מאיימת להראות לאשתו ולממונה עליו בעבודה את התכתובת על גבי המחשב הנייד, ואיננו יודעים אם המעשה בוצע או לא, אולם חודש עבר והראיות המפלילות עדיין מתנוססות בגאווה בקבוצה הפתוחה לעיני כל.

   

  זאת לא רק הפומביות, טמבל

  השרשור הספק משעשע - ספק מזעזע עד בחילה, נראה אותנטי למדי, על אף שכולי תקווה שמדובר בבדיחה או בפעילות שיווקית מבריקה. בין כך ובין כך, מטרידה העובדה שחלק מהמגיבים לא גינו את מעשה הבגידה לכשעצמו, ואף הצדיקו אותו ובחרו להוקיע רק את הפומביות שעלולה להוביל לפגיעה באישה וילדים חפים מפשע.

   

  לכאורה, מדובר בפוסט תמים על קיר של קבוצה בפייסבוק. אך בפועל מדובר במעשה חסר מחשבה שעלול לפגוע לא רק במשפחתו של דוד אלא גם בו עצמו. עו"ד עינבר לב, מומחית לדיני משפחה, מזהירה: "זוהי עוולה אזרחית נטו ועבירה הן על חוק הגנת הפרטיות והן על חוק זכויות החולה. אם הוא חושף פרטים אישיים עליה ואת העובדה שהוא בוגד בה, הרי שהוא פוגע בזכויות היסוד שלה. כשמישהו פוגע בפרטיות של מישהו אחר ניתן לקבל ממנו 50 אלף ש"ח ללא הוכחת נזק, ובמידה שמוכיחים נזק נפשי ניתן לקבל אף יותר".

   

   

  "בית המשפט למשפחה מכיר בפרסומים בפייסבוק כראיה לכל דבר. ייצגתי בעבר גבר בתביעת מזונות, וכאשר מצאנו בפייסבוק של אשתו לשעבר תמונה שלה עם בגד ים, מחובקת עם גבר במהלך טיול עם חברות לתאילנד, הגם שלא היה ביניהם דבר, בית המשפט קבע כי מדובר בבגידה ושלל ממנה את המזונות להם היתה זכאית".

   

  מוסר ההשכל של הסיפור הוא שיש להיזהר מפרסום פומבי בפייסבוק של דברים שאינכם מעוניינים שיתגלו. הם עלולים לחזור אליכם כבומרנג. ויתרה מכך - לא הגיע הזמן שתתחילו להתנהג כמו גברים ותפסיקו לבגוד?

   

  מה חשבתם על המעשה? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  לקיר הפייסבוק יש עיניים כמו שלכותל יש אוזניים, חביבי
  shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים