שתף קטע נבחר

תִרמו להצלת הקרנפים וקבלו אישור לצוד אחד

מועדון ציד טקסני חרד למצב הקרנפים השחורים, הנמצאים בסכנת הכחדה, והחליט שעליו לגייס מיליון דולרים עבורם. כיצד יעשה זאת? יציע במכירה פומבית רישיון לצוד קרנף שחור בנמיביה. ארגון זכויות בע"ח: מטריד מאוד

מועדון ציד בטקסס הודיע השבוע כי הוא מתכנן לגייס מיליון דולרים עבור קרנפים שחורים, מין הנמצא בסכנת הכחדה. את הסכום הגדול מתכוון המועדון להשיג על ידי מכירה פומבית של רישיון להרוג קרנף שחור בנמיביה.

 

עוד חדשות בעולם:

ארה"ב: אוספים מידע כי צריך, לא כי יכולים

נסראללה: "אין פתרון צבאי בסוריה"

 

"אנחנו רוצים להציל את הקרנפים השחורים", אמר בן קרטר, מנכ"ל "מועדון הספארי דאלאס", שיערוך את המכירה הפומבית בתחילת שנת 2014. "רישיון הציד עשוי להימכר ב-250 אלף דולר לפחות, ואולי אף במיליון דולרים. קרן נאמנות של נמיביה שהוקמה עבור הקרנפים השחורים תקבל 100 אחוזים מהמכירה", הוסיף קרטר.

 

קרנפים שחורים, ידועים ברחבי העולם כמין בסכנת הכחדה, ולפי הקרן העולמית לחיות בר באפריקה חיים בה רק 4,800 פרטים. קרטר טוען כי הממשלה בנמיביה בחרה דווקא במועדון שלו כדי להגריל את רישיון ציד הקרנף השחור באחד מהפארקים הלאומיים שלה. 

 

"אם הם רוצים לעזור - שיתרמו את הכסף"

נמיביה מעניקה אישור לצוד עד חמישה קרנפים שחורים במדינתה מעדר המונה 1,795 חיות. ב-2009, נמכר אישור לציד קרנף שחור לצייד אמריקני תמורת סכום של 175 אלף דולר. בכיר בסוכנות האמריקנית לחיות הבר ולדגים, ואן נורמן, אמר כי נמיביה קבעה שקרנפים שחורים זכרים שהעמידו כבר צאצאים ונמצאים בירידה ברמת הפוריות שלהם משמשים מטרות טובות לציד.

 

המכירה הפומבית תיערך בין ה-9 ל-12 בינואר בדאלאס 2014. הזוכה המאושר יצטרך

להעסיק מדריך שילווה אותו בציד והוא ילווה על ידי גורמים רשמיים בנמיביה. הזוכה ברישיון המפוקפק יידרש לעבור מספר בדיקות רקע והקרנף חסר המזל, שאותו יצוד, יצטרך להיות מאושר על ידי השמורה, כדי שהממשל האמריקני יאפשר את כניסתו לגבולות ארצות הברית.

 

הארגון האמריקני לזכויות בעלי חיים תיאר את הידיעה על המכירה הפומבית "מטרידה מאוד" והבטיח לצאת בקמפיין נגד כניסת החיה שניצודה לשטח ארצות הברית. "העולם עושה מאמצים רבים כדי לשמור על הקרנפים השחורים ומינים אחרים של קרנפים שנאבקים בכדורי הציידים ובהרס סביבתם הטבעית", אמר נשיא הארגון וויין פאסל. "הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה אליטות עשירות מארצות זרות שיצודו אותם. אם המיליונרים האלה רוצים לעזור לקרנפים, הם יכולים להעניק כסף כדי לסייע להם, מבלי לצוד אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
רק 4,800 קרנפים שחורים חיים באפריקה
צילום: AFP
מומלצים