שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ספסיבה לטכניון: פתח לימודי מדעים ברוסית
  במסגרת תוכנית חדשה לסטודנטים עולים דוברי רוסית, החלו ללמוד השנה 22 סטודנטים לימודי הנדסה ומדעים בשפה הרוסית, כשבשנה השנייה הם ישתלבו בלימודים בעברית בפקולטות הרגילות של הטכניון. תנאי הקבלה ללימודים: זכאי עלייה דוברי רוסית

  באוניברסיטאות המחקר ובמספר מכללות ישנן שלל תוכניות המתקיימות בשפות זרות ובמיוחד אנגלית, אולם בטכניון השיקו עם פתיחת שנת הלימודים הנוכחית תוכנית חדשה וייחודית לסטודנטים דוברי רוסית. בניגוד ללימודי מכינה אקדמית, הסטודנטים בטכניון ילמדו שנה ראשונה של לימודי הנדסה ומדעים בשפה הרוסי במקביל ללימוד אינטנסיבי של השפה העברית.

   

  עלייה במספר המוסלמים באקדמיה

  סטודנטים, כך תשלמו את שכר הלימוד

  מטקסס לגליל: אוניברסיטה אמריקנית בנצרת

   

  משנת הלימודים השנייה ובהתאם להישגיהם בשנה זו, ישתלבו הסטודנטים בלימודים בעברית בפקולטות הרגילות של הטכניון, יחד עם הסטודנטים הישראלים.

   

  22 סטודנטים, מהם 20 זכאי עלייה ממדינות מזרח אירופה לרבות מרוסיה, אוקראינה, בלארוס ומולדובה, בגילאי 18-25, החלו לפני כחודש את לימודיהם בטכניון במסגרת התוכנית. התוכנית מנוהלת ומופעלת על ידי בית הספר הבינלאומי של הטכניון ולמעשה היא פרי שיתוף פעולה של הטכניון עם ארגון "נתיב", הפועל במדינות חבר העמים, בסיוע פרויקט "מסע" ומשרד החינוך שאחראי על לימודי העברית בתוכנית.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  המטרה: לעודד סטודנטים עולים להשתלב בטכניון

  אז מה ילמדו הסטודנטים בשנתם הראשונה? "הסטודנטים בתוכנית לומדים מכינה קצרה של ארבעה חודשים בשפה הרוסית", מסביר אריאל גבע מנהל בית הספר הבינלאומי בטכניון. "המכינה כוללת לימודי מתמטיקה, פיזיקה ועברית ולאחר מכן ארבעה קורסים אקדמיים 'טכניונים' שמהווים את הבסיס ללימודי הנדסה ומדעים בכל הפקולטות של הטכניון (אלגברה לינארית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, פיזיקה ומבוא למדעי המחשב, א.ב).

   

  "בנוסף, לומדים הסטודנטים לימודי עברית אינטנסיביים בהיקף של כ-400 שעות לאורך השנה. לאחר סיום מוצלח של שנת הלימודים הראשונה יוכלו הסטודנטים להמשיך בכל הפקולטות המדעיות וההנדסיות בטכניון בהתאם לציוניהם".

   

  פרופסור ארנון בנטור ראש בית הספר הבינלאומי ומנכ"ל הטכניון מוסיף כי אחת המטרות העיקריות של התוכנית היא "לעודד את הסטודנטים זכאי העלייה להשתלב בטכניון כסטודנטים מן המניין. במידה והם יעשו כן, הם יהיו זכאים לסיוע ממשרד הקליטה למימון מלא של לימודיהם בטכניון. בנוסף, אנו פועלים גם לגיוס סטודנטים שאינם זכאי עליה, שיגיעו ללמוד בטכניון בשל איכותו האקדמית".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים