שתף קטע נבחר

קמפיין הסתה נגד 'חרדקים' וחילונים

מתחדשת ההסתה נגד החיילים החרדים והציבור החילוני: בימים האחרונים מופצת חוברת קומיקס המציגה את החיילים החרדים ככבשים תועות - ואת החילונים, כדובים שמבקשים לחסל אותם. בין היתר, מאלצים ה"דובים" את ה"כבשים" לאכול בשר, ולבסוף עוקדים אותן

קמפיין החרד"קים מתחדש: לאחר כמה חודשי הפוגה במהלך פגרת הכנסת והבחירות המקומיות, חוזרים החרדים הקיצונים למאבקם בחיילים בני המגזר, זאת לקראת אישור חוק הגיוס שצפוי במהלך מושב החורף שנפתח.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

בימים האחרונים מופצת בריכוזים החרדיים השונים חוברת קומיקס תעמולתית נגד השירות בצה"ל, "החרדובים", שבה שוב מופנית האש נגד החיילים עצמם – ונגד הממסד החילוני. בעוד החיילים מוצגים הפעם ככבשים תועות, המוכנים להיעקד ולהישחת, ולעבור על כל כלל בכדי למצוא חן בעיניי השלטונות – החילונים מוצגים כדובים צמאי דם, המחפשים לחסל את "מגזר הכבשים". בין היתר, אוכלות הכבשים בשר שמגישים להם הדובים (במקום תבן), סמל לחילון שסופו באכילת טריפות. 

 


זה סופו של כל חרד"ק (לחצו על התמונה לצפייה בעמוד המלא)

 

מאז עלה נושא הגיוס על סדר היום, יצא קמפיין החרד"קים (ראשי תיבות של "חרדים קלי דעת"), המבקש להוקיע מכל וכל את בני המגזר המבקשים להתגייס לצבא. בין השאר, נתלו מודעות המציגות אותם כמפלצות, ונערכה תחרות נושאת פרסים בין הילדים לציור קריקטורה אנטי-חרד"קית.

 

 


החילונים מרעיבים את הכבשים החרדיות (לעמוד המלא - לחצו על התמונה)

 

גם הפעם, קהל היעד הוא הדור הצעיר, כשהמטרה היא לחנכו נגד השירות הצבאי, ובעד גינוי והוקעה פומבית של החיילים. מאחורי הקמפיין המתוחכם עומדים גורמים אנונימיים, אך קריקטוריסט הבית במקרים קודמים היה אבישי חן, שנגדו הוגשה תלונה על ידי חייל שהותקף.

 

ההסתה המתמשכת הולידה מעשי אלימות נגד חיילים, שהחמור שבהם עלה לכותרות לפני כחצי שנה, לאחר תקיפה של חייל חרדי בשכונת מאה שערים. בשבועות שאחרי הצטברו עדויות נוספות על חיילים חרדים שהותקפו ברחוב החרדי ביריקות וקללות, ופעמים אף באבנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"החרדובים". קמפיין ההסתה נמשך
מה אוכלים החיילים החרדים?
מומלצים