שתף קטע נבחר

מחרימים סויה בגור מחשש להומוסקסואליות?

בלי סויה או מוצרים מבוססי סויה: על פי דיווחים, בישיבות גור ובבתי הספר לבנים של החסידות, נתנה הוראה שלא להגיש סויה ומוצריה מחשש כי זו תביא להתפתחות נטיות הומוסקסואליות ולהאצת ההתבגרות המינית בקרב הבחורים, מה שעלול, על פי החשש, לפגוע ברמתם הרוחנית

האם נוסף תנאי חדש לרשימת החמרות הכשרות של פלגים בחסידות גור? מקורות שונים מפרסמים היום כי בישיבות של גור אוסרים על התלמידים לאכול סויה או אפילו מוצרים המכילים סויה, מחשש כי זו תוביל להגברת הנטייה ההומוסקסואלית בין בחורי הישיבה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

מגזין האינטרנט yourjewishnews.com מדווח כי משגיחים בישיבות גור ובבתי ספר לבנים בחסידות, הורו שלא לאכול כל מזון המכיל סויה, ואפילו לא פעם בשבוע, משום שזה עלול לגרום "להתעוררות מינית בלתי רצויה".

 

חוששים מפגיעה ברוחניות

עובדים בישיבה מאמינים כי מוצרי הסויה מכילים הורמונים מזיקים, שעלולים לפגוע ברמתם הרוחנית של האברכים, בכך שהם מאיצים את התבגרותם המינית. רופאים טוענים, מנגד, כי אין כל הוכחה שמוצרים המבוססים על סויה, המכילה את הורמון הפיטואסטרוגן, אכן מביאים להתבגרות מינית מואצת, או להגברת החשק המיני.

 

חסידות גור ידועה בהחמרותיה סביב שמירת צניעות והרחקה בין המינים. רק לאחרונה נטען כי תקנה חדשה בחסידות גור אוסרת על גברים לשאת ילדים מעל גיל 3 על כתפיהם מחשש גירוי מיני מהמגע עם אזור החלציים של הילדים הרכים.

 

אף שאין מדובר בהוראה רשמית, וההסבר הוא ספקולטיבי - הפרסום הוליד סערה-רבתי בגור (ומחוצה לה). גורמים בחסידות ניסו להרגיע וסיפקו שתי סיבות אחרות לחלוטין לתקנה החדשה: סכנה לשלום הילדים, ורגישות כלפי זוגות חשוכי ילדים.

 

כמה שבועות לפני כן פורסם ברשת כי בחסידות גור החליטו להחיל איסור נגיעה גם על מגע של שני גברים, ואסרו על לחיצת יד ביניהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הקשר שבין סויה לרוחניות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים