שתף קטע נבחר

"לפנות להאג בעניין הכיבוש אם המו"מ ייכשל"

ריצ'רד פאלק, בכיר מועצת זכויות האדם של האו"ם, קרא לערב את בית הדין הבינלאומי בהאג ולבקש את חוות דעתו על הכיבוש הישראלי אם השיחות עם הפלסטינים ייכשלו. פאלק מגיש למועצה בשיטתיות דו"חות עוינים נגד ישראל

ריצ'רד פאלק, האחראי על הדו"חות של מועצת זכויות האדם בעניין הפרות זכויות אדם, אמר הלילה (ד') שאם שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים ייכשלו, עצרת האו"ם חייבת לבקש חוות דעת מבית הדין הבינלאומי בהאג על ההשלכות החוקיות של המשך הכיבוש הישראלי. הוא הגיש את ההמלצה שלו ביום שלישי למועצת זכויות האדם שבסיסה בז'נבה.

 

המשא ומתן המדיני - דיווחים אחרונים ב-ynet:

אבו מאזן קיבל את פני האסירים: "לא יהיה הסכם עם ישראל אם יישאר אפילו אסיר אחד"

בג"ץ דחה העתירה, המחבלים ישוחררו בחצות

מחאה על קברים: "בשבילנו מותך היה לשווא"

אובמה ונתניהו שוחחו. קרי: לא ניכנע להפחדה

 

פאלק, פרופסור אמריקני בן 83 מאוניברסיטת פרינסטון, ידוע באיבתו הרבה לישראל והוא מגיש דו"חות עוינים באופן שיטתי נגדה. הוא נבחר לתפקידו לפני חמש שנים לקדנציה בת שש שנים וזו תסתיים בשנה הבאה. בפנייה שלו לעצרת הכללית של האו"ם הוא הגדיר את הכיבוש הישראלי "עלבון לחוק הבינלאומי".

 

ישראל טוענת שמועצת זכויות האדם היא גוף קיצוני, שבמקום לטפל בהפרות זכויות אדם ברחבי העולם, עוסקת באובססיביות בישראל. ריצ'רד פאלק הוא המוציא לפועל הקיצוני של מדיניות זו. במרס 2012 הורה שר החוץ דאז, אביגדור ליברמן, לנתק את הקשרים עם המועצה בשל הכוונה לחקור את השפעת ההתנחלויות על הפלסטינים.

 

שלשום הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את משרד החוץ לשגר משלחת ישראלית לדיוני המועצה לזכויות אדם

של האו"ם לצורך הצגת דו"ח על מצב זכויות האדם בישראל. ההחלטה התקבלה בעקבות ההתקדמות במשא ומתן בין ישראל ובין מדינות המערב בדבר הדרישה הישראלית לבטל את סעיף 7 העוסק בישראל בלבד ומפלה אותה.

 

ארגון זכויות האדם Human Rights Watch בירך על החלטת ישראל להשתתף בכנס של המועצה לזכויות אדם של האו"ם בז'נבה ולהפסיק את החרם שהטילה על הארגון במרס 2012. עם זה, בהודעה שפורסמה על ידי הארגון נכתב כי "ישראל צריכה לשנות את עמדתה השגויה, שאינה מכבדת זכויות אדם בשטחים הפלסטיניים הכבושים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
"אם השיחות ייכשלו, לפנות להאג"
צילום: AFP
מומלצים