שתף קטע נבחר

פרשת גפסו - בכנסת: ח"כים הורחקו מדיון

מיקי רוזנטל, יפעת קריב ומוחמד ברכה הורחקו מדיון בוועדת הפנים, בראשות מירי רגב, שעסק באופי העבודה של שמעון גפסו כראש העיר נצרת עילית וביחסיו עם היועצת המשפטית של העירייה. "בונים לי תיק", אמרה

סכסוך בין ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו ליועצת המשפטית של העירייה, עו"ד אולגה גורדון, היווה היום (ד') בסיס לדיון סוער בוועדת הפנים של הכנסת.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בן 20, רצח 79 איש. חבר קרטל הסמים הכי צעיר

שקית מביה"ח: עצם מגולגולת הבן שנהרג

 

בצל טענתו של גפסו כי גורדון אינה מאפשרת לו לנהל את העיר בשל כתב האישום נגדו, דנה הוועדה בראשות ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו) בסוגיית מערכות היחסים בין דרג נבחר ובין דרג מקצועי בכיר, ושמה דגש על היחסים שבין יועץ משפטי לבין ראש העיר.

 

גפסו פנה ביולי 2012 למשרד הפנים וביקש לסיים את העסקתה של גורדון בשל ליקויים לכאורה בהתנהלותה. המשרד העביר את הבקשה לטיפול ועדה מיוחדת מטעמו, אך זו לא כונסה מאז. במהלך הדיון הסביר היועץ המשפטי של משרד הפנים כי דחיית הדיון נעוצה בפניית משרד מבקר המדינה יוסף שפירא, ולפיה יש כוונה להעניק ליועצת צו הגנה כחושפת שחיתויות.

 

גפסו הדגיש כי חפותו תוכח במהרה והוסיף כי היועצת המשפטית מתנכלת לו ו"מאכילה אותו מרורים". הוא הסביר כי המצב הקיים אינו נסבל וכי הוא גורם נזק של ממש לפעילות העירייה. גורדון טענה מנגד כי כינוס הוועדה הוא נדבך נוסף במסע הרדיפה שגבסו מנהל נגדה מאז כניסתה לתפקיד. "הותקפתי על ידו בכל כלי תקשורת אפשרי. בונים לי תיק", אמרה.

 

הדיון עורר ביקורת קשה מצד חברי הכנסת מיקי רוזנטל (העבודה), יפעת קריב (יש עתיד) ומוחמד ברכה (חד"ש). אלו תקפו את גפסו מילולית והוצאו מהדיון, בעוד חבריהם טענו כי רגב מקדמת את מקורביה הנאשמים בפלילים. לדבריהם, אין מקום לקיים דיון - שעיקרו נושא אישי - שבו יושב ראש עיר שהואשם בפלילים.

 

רגב קראה למשרד הפנים למצוא פתרון לנושא ואמרה כי לא יעלה על הדעת שתושבים ייענשו בשל סכסוך מעין זה.

 

גפסו נאשם בלקיחת שוחד. לטענת הפרקליטות, הוא וחבר מועצה התנו את המשך העסקתה של עובדת עירייה בהתפטרותו של בעלה לשעבר, שכיהן כחבר מועצה. משלא עשה כך, נטען בכתב אישום, פוטרה העובדת. הוא וראש העיר רמת השרון יצחק רוכברגר הודחו מתפקידם לפני הבחירות על ידי בג"ץ, ונבחרו שוב לראשות עירם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים