שתף קטע נבחר

"בני עקיבא" בחיפוש אחר הגיליונות האבודים

700 גיליונות נאספו ואותרו לצורך הקמת ארכיון דיגיטלי - ורק שישה חסרים. תנועת "בני עקיבא" פונה בקריאה נרגשת לציבור: אם יש ברשותכם גיליונות ישנים של בטאון התנועה, פנו וסייעו להשלים את הארכיון הראשון של "זרעים"

לקראת הקמת "בית בני עקיבא" בירושלים, החלה תנועת הנוער הדתית באיסוף מסמכים היסטוריים מעברה, לטובת ארכיון דיגיטלי ראשון מסוגו שיפעל מהמרכז החדש.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

אלא שהפרויקט הראשון - ריכוז כל גיליונות ביטאונה של התנועה, "זרעים" - נתקל בקשיים: שישה מהם חסרים. כעת, לקראת "שבת הארגון" שתצוין בסוף השבוע הקרוב, קוראים ב"בני עקיבא" לזקני הבוגרים להתגייס למבצע לאיתורם, ובכך לסייע להשלמת הפרויקט.

 

למישהו יש במקרה בבית? אחד הגיליונות האבודים ()
למישהו יש במקרה בבית? אחד הגיליונות האבודים

 

85 שנה פועלת הנהלה הארצית של התנועה ללא מבנה משלה, וכעת היא בונה את "בית בני עקיבא" בעמק המצלבה בירושלים. עד היום לא נאספו כלל חומרים ומסמכים הקשורים אליה, ולכן חיפושם כעת, לצורך הקמת הארכיון, הפך למשימה קשה ביותר.

 

הטו שכם

עיתון "זרעים" נוסד לפני כ-70 שנה, ומאז יצא לאור אחת לכמה שבועות. זהו ביטאונה הרשמי של "בני עקיבא", והוא מלווה את החניכים (והבוגרים) בכל התחנות ואבני הדרך של התנועה. עד כה אותרו ונאספו כ-700 גיליונות, אך חמשת הראשונים, שמלפני קום המדינה, חסרים - וכך גם גיליון מיוחד שיצא במהלך מלחמת יום כיפור.

 

מחזיקים בעותק נדיר של הגיליונות האבודים? "בני עקיבא" קוראת לכם להטות שכם, ליצור קשר

עם ההנהלה הארצית – ואולי להביא לפתיחת הארכיון הדיגיטלי כבר בקרוב.

 

שבת הארגון של "בני עקיבא" מהווה את שיאו של חודש פעילות ארצית, שבו נוטלים החניכים חלק בשינוי פני הסניף, ופעילים בנושא הנבחר מדי שנה. בחודש האחרון התמקדו בתנועה בנושא "חיים ציונות", תוך ניסיון לברר האם רעיון הציונות הוא בר הגשמה ורלוונטי גם לימינו.

 

63 אלף חניכים מונה תנועת הנוער, הנחשבת לשנייה בגודלה בישראל, והם מרוכזים ב-367 סניפים ברחבי הארץ. במוצאי השבת, שיאה של השבת, ייחשף שמו של "השבט" החדש – החניכים בכיתה ט', מה שנשמר בסודיות מוחלטת, ומעסיק את בורסת ההימורים של המגזר הדתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיפוש אחר הגיליון. "זרעים"
מומלצים